Warszawa

Wystawa The English Effect- relacja

Wystawa The English Effect- relacja

Znajomość języka angielskiego to obecnie przepustka do współczesnego  świata. Nie ma wątpliwości, że otwiera ona drogę do  lepszej edukacji i poszerza możliwości zawodowe. To ważne, żeby rodzice nie zaniedbywali tej umiejętności u dzieci. W szkole nie zawsze lekcje językowe prowadzone są na odpowiednim poziomie.

 

Od 17 do 30 marca można obejrzeć wystawę  w Multikinie Złote Tarasy The English Effect, której zadaniem jest zachęcenie młodych ludzi do zainwestowania w naukę języka angielskiego. Organizatorem tego wydarzenia jest British Council.

 

Każdy uczestnik wystawy będzie mógł wziąć udział w konkursie i wygrać kurs języka angielskiego w British Council. Wystarczy tylko napisać odpowiedź na proste pytanie: „Dlaczego język angielski jest tak ważny w dzisiejszym świecie? Dlaczego jest ważny dla Ciebie?”  Autor najbardziej pomysłowej wypowiedzi otrzyma nagrodę.

 

Celem wystawy jest promowanie korzyści wynikających z nauki języka angielskiego. Jest na pewno pomocna w uświadomieniu młodym ludziom jak ważna jest  we współczesnym świecie znajomość tego języka. Karolina Szlasa , Head of Communication w Briitish Council ,podkreśla, że obecnie angielski jest językiem globalnym, a to oznacza, że w wielu przypadkach jego znajomość znacznie ułatwia dostęp do informacji czy porozumiewania się z ludźmi niemal na całym świecie.
 

 

Wystawa podzielana jest na dwie części:
 

1.Zmiana życia – czyli jak znajomość tego języka zmienia życie. Co może nas czekać jeżeli posiądziemy tą umiejętność. Jakie większe możliwości mamy w życiu. Dowiemy się o historiach prawdziwych, autentycznych osobach, żywych przykładach potwierdzających tezę.
 

2.Język globalny- w tej części wystawy poznamy wybrane słowa, które język angielski zapożyczył z innych języków. Poza tym otrzymamy wyczerpującą wiedzę o kulturowych i historycznych związkach Zjednoczonego Królestwa z innymi narodami.

 

W czasie wystawy będą prowadzone zajęcia dla dzieci. Oczywiście w sposób aktywny, żeby najmłodsi się nie nudzili. W trakcie warsztatów  będą mogli między innymi rozwiązywać łamigłówki, wpisywać swoje ulubione słowa po angielsku na specjalnie przygotowanej ścianie.

 

Animatorzy będą czekali na dzieci podczas dwóch weekendów : 22-23 oraz 29-30 marca w godzinach od 11 do 18.

 

Ja miałam możliwość obserwowania warsztatów prowadzonych  dla grup szkolnych. Muszę przyznać, że były one przygotowane profesjonalnie, a młodzież angażowała się podczas nich.

 

Oczywiście najwięcej emocji towarzyszyło im podczas wypełniania kart konkursowych. To dobry znak. Widać, że młodzieży zależy na nauce tego języka. W dzisiejszej rzeczywistości nie posługiwanie się językiem angielskim powoduje, iż nie możemy iść do przodu, nie możemy się realizować, a atrakcyjne posady przemykają obok.

 

 

Niby wszyscy wiedza dokładnie, że znajomość języka angielskiego jest ważna, ale trzeba pamiętać ,że należy o tym mówić i uświadamiać, szczególnie najmłodszych. Temu na pewno służy ta wystawa. Zachęcam do odwiedzenia jej z dzieckiem. Przy okazji można wybrać się na jakiś film. Ja z tej możliwości skorzystałam:)

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć