Warszawa

Wraz z pacynkami szukamy miłości w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sopocie

Wraz z pacynkami szukamy miłości w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sopocie

Na spektakl przybyło tak dużo dzieci że z trudem można był znaleźć miejsce. Bardzo podobała nam się konwencja spektaklu - kameralna, minimalistyczna i bez kokieterii.

 

Od kilku miesięcy dostaję regularnie za pomocą Facebooka informacje o aktualnych wydarzeniach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sopocie. Informacje nie dotyczą wyłącznie wydarzeń związanych z książkami (takich jak spotkania autorskie, recytacje itp.). W ofercie biblioteki, jak się okazuje, jest cały wybór wydarzeń dla mam (Klub Młodych Mam, warsztaty, spotkania tematyczne) oraz dla rodziców z dziećmi (np. cykl "Dobranocki ze starego projektora", konkursy plastyczne, spotkania teatralne itp.).

 

Kiedy po latach odwiedziłam główną siedzibę Biblioteki w Sopocie przy ul. Westerplatte, byłam zachwycona. Wnętrze przypomina stylowy klub z atrakcyjnie zaaranżowanymi regałami na książki, kącikami do zabawy, pracownią komputerową.

 

Razem z 3,5- letnią Maja i 1,5- rocznym Mikołajem wybraliśmy się na spektakl Teatru Pacynka pt. „Alberta szuka miłości”. Na spektakl przybyło tak dużo dzieci, że z trudem można był znaleźć miejsce. Bardzo podobała nam się konwencja spektaklu - kameralna, minimalistyczna i bez kokieterii. Opowiadanie było czytane przez lektorkę, która siedziała wśród dzieci na widowni. w tym samym czasie na "scenie" poruszały się trzy pacynki - za pomocą tak skromnych środków udało się jednak stworzyć spektakl atrakcyjny i ciekawy nawet dla małych dzieci. Oczywiście punktem kulminacyjnym wieczoru była możliwość wzięcia na ręce sympatycznych pacynek po skończonym przedstawieniu.

 

Po spektaklu (który trwał ok 20 min.) zaproponowano nam wzięcie udziału w ciekawych i dobrze zorganizowanych zajęciach plastycznych, które nawiązywały do tytułu spektaklu.

Bardzo polecam zapisanie się do newslettera Biblioteki; my już nie możemy doczekać się kolejnego wydarzenia w MBP, na pewno wybieramy się na Pierwszy Dzień Wiosny w Bibliotece!

 

mama Małgosia

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć