Warszawa

Pomysł na tematyczne urodziny w domu

Pomysł na tematyczne urodziny w domu

Jestem mamą trójki dzieci w związku z tym  staram się organizować im tak czas aby każdy "szkrab" był zadowolony i dobrze się bawił. Między innymi zaczęłam organizować moim dzieciom tematyczne urodziny, oczywiście w domu. 

 

Przedstawiam czytelnikom portalu parę pomysłów. Najstarszy synek bardzo lubi ciuchcie i piratów więc postanowiłam zrobić mieszankę urodzinową (trochę piratów, trochę ciuchci). Przebrałam się za przybysza z ciuchciowej krainy, w pokoju dzieci zawiesiłam dekoracje, takie jak: lampiony ciuchci, kolorowe serpentyny, kilka zabawkowych piratów i jeszcze parę pasujących elementów. Następnie stworzyłam  ciuchciową mapę skarbów - czyli po jednej stronie mapy narysowałam ciuchcię, a po drugiej stronie drogę którą trzeba było  przejść, aby zdobyć skarb. Na mapie zaznaczyłam miejsce z którego dzieci zaczęły swoją wyprawę.

 

Podczas wielkich poszukiwań mali piraci musieli rozwiązywać zagadki -np. rebusy, pokonywać różne przeszkody -np. przejść przez tunel, wykonywać zdania np. dekorowali ciasteczka, tańczyć przy odpowiedniej muzyce. Także wykonywali odcisk swojej dłoni w specjalnej masie. A gdy znaleźli wielką skrzynie byli z siebie dumni i bardzo zadowoleni z niespodzianki.

 

Później bawiliśmy się długimi balonami do modelowania. Chłopcy dostali balony w kształcie mieczy a dziewczynki serduszka. Ważnym elementem był tort w wykonaniu moich dzieci oczywiście z moją pomocą. Dla synka wielkim zaskoczeniem okazały się świeczki w kształcie ciuchci. Na koniec całej imprezy najważniejszy pirat rozbijał piniatę - oj to była frajda dla wszystkich.

 

Dzieciaki bardzo chętnie brały udział w każdym zadaniu, co mnie bardzo cieszyło. Teraz moja córka zapragnęła mieć smerfne urodziny, tak więc nie obejdzie się bez Papy smefra oraz Gargamela ;-) Również zaplanowałam zespołowe gry i zabawy bo wiadomo, że smerfy zawsze ze sobą współpracują.  Polecam wszystkim rodzicom organizowanie tematycznych urodzin. Dzieci potrafią się świetnie bawić i współpracować, wystarczy tylko trochę wyobraźni.

 

 

Mama Sylwia

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć