Warszawa

Jak zrobić ciekawą, kreatywną i rozwijającą zabawkę dla dziecka?

Jak zrobić ciekawą, kreatywną i rozwijającą zabawkę dla dziecka?

Już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad właściwymi zabawkami dla dziecka.

 

Nie to żebym nie miał zabawek. Owszem Majka ma ich dwa pełne kosze. Od elektronicznych i świecących pseudozwierzaków, po rozwijające klocuszki w rozmiarach i kształtach, o których przeciętny człowiek nawet by nie pomyślał. Jednak żywotność zabawki od czasu zakupu do kompletnej utraty zainteresowania mojego dziecka, to jakieś 5 minut. Tymczasem pudełka, książki, garnki sztućce, narzędzia i wszelkie inne niezabawki cieszą się niezmiennym i bezkresnym zainteresowaniem każdego dnia.

 

Patrzę po sieci na te wszystkie kreatywne pomysły i zazdroszczę mamom inwencji. W szczególności mojej koleżance Asiulencji, która robi takie fajne rzeczy dla swojej Zosi, że aż mi głupio, że jakaś część mojego mózgu zupełnie obumarła i bez odpowiedniej defibrylacji nie jest w stanie się przebudzić.

Nie poddając się jednak postanowiłem wznieść się na wyżyny męskiej kreatywności i wykonać coś dla swojej córki, żeby później, jak dorośnie, napawać się dumą w jej obecności podczas obiadków rodzinnych. Będziemy siedzieć wszyscy przy stole łącznie z jej mężem, a ja będę perorował jaką to miała zabawkę jak miała 11 miesięcy. Tatuś zrobił. Trzeba budować swoją legendę, a jak!

 

Pomyślałem, że przeciętny mężczyzna, aby zrobić zabawkę dla swojego dziecka powinien w pierwszej kolejności udać się do marketu budowlanego. Tak też uczyniłem. Przy kasie wyszło na to, że kupiłem następujące rzeczy:

 

 1. Półka klejona bezsękowa 1,8x40x60 cm 1 szt.
 2. Lina poliamidowa 1 mb.
 3. Rolka do skrzyń 1 szt.
 4. Rolka meblowa płytka 1 szt.
 5. Haczyk wkręcany stalowy ocynk 1 szt.
 6. Kłódka żeliwna.
 7. Gałka sosna 2 szt.
 8. Głowica zaworu żeliwnego 1 szt.
 9. Rzep z klejem 125 mm 1 szt.
 10. Uchwyt na płytce ocynk 2 szt.
 11. Włącznik podwójny natynkowy beżowy 1 szt.
 12. Karabińczyk 1 szt.
 13. Odbój drzwiowy gumowy czarny 1 szt.
 14. Uchwyt sosnowy płaski 1 szt.
 15. Zawias drzwiowy prawy 1 szt.
 16. Kolano montażowe PEX z gwintem wewnętrznym 1/2 1 szt.
 17. Łańcuch do drzwi 1 szt.

 

Po powrocie do domu wspólnie z małą przystąpiliśmy do komponowania nowej, ultraedukacyjnej i praktycznej zabawki bez użycia materiałów przeznaczonych dla dzieci. Już podczas prac wstępnych dostawałem oznaki, że będzie dobrze. Majka przestała się bać wkrętarki elektrycznej, oblizała każdy element z osobna i obdarzyła szczególnym zainteresowaniem wiertło do betonu, które kupiłem dodatkowo.

 

Montaż super-zabawki zajął nam ok godziny czasu i przez te całe 60 minut bawiliśmy się przednio. A oto efekt:

 


Wygląda na to, że ma wszystko, czego dziecięca dusza zapragnie. Są kółka, pokrętła, włączniki, rzep, gałki, uchwyty i różne ciekawe metalowe elementy. Jak widać nie tylko dziecko, ale i mama postanowiła pobawić się nowym nabytkiem.

 

 

Ja, z kolei, jestem zadowolony, że zrobiłem coś, co wszystkim sprawiło satysfakcję.

 

tatatomama.blogspot.com

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć