Warszawa

2 Koty i Pies, gotowe kłopoty!

2 Koty i Pies, gotowe kłopoty!

W ostatnią niedzielę odwiedziłyśmy wraz z córką Centrum Sztuki Wro. Wcześniej dowiedziałam się, że w każdą niedzielę odbywają się tam filmowe poranki dla dzieci. Postanowiłam to sprawdzić i śpieszę z recenzją oraz zachętą dla rodziców małych dzieci.

Nazwałyśmy to kino "poduszkowym". Bajki ogląda się siedząc na poduszkach, materacykach, podeście i oczywiście można też oglądać na leżąco - jak kto woli.
Pokaz niedzielny pt. "2 Koty i Pies 1, gotowe kłopoty!" składał się z kilku bajek: Hi-Fi, Łowy, Złota Rybka,Trzecie Życzenie. Do świata kina wprowadził nas Pan, który opowiedział na czym polega animacja i o czym będą przedstawione historie.
Bajki były świetne, już dawno tak się nie ubawiłam! Lata 90, w kolorze, kot i pies - odwieczni wrogowie, ich przygody, wariacje... Bajki były krótkie, ale zabawne. Moja córeczka się nie nudziła, ale dzieci mniejsze (2-3 lata) miały problemy ze skupieniem. Polecam to kino dla dzieci od 5 lat.

Po bajkach odbyły się tematyczne warsztaty, podczas których dzieci miały za zadanie narysować połączenie kota z psem - "kotopsa". Przygotowano stoliki, krzesła, przybory (kolorowe kartki, flamastry, wycinanki) i dzieci mogły już tworzyć swojego zwierzaka, nierzadko z pomocą rodzica. Na zakończenie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoją pracą, którą z kolei można było zabrać do domu.

Dla rodziców proponowana jest kawa (3zł) i jest to jedyna opłata, pod warunkiem, że akurat mamy ochotę na kawę.

Agnieszka Huber

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć