Warszawa

Pokaż mi z bliska, czyli gdzie zabrać małego chłopca

Chłopcy uwielbiają bawić się dziecięcymi pojazdami i maszynami. To ich świat
i stały element codziennych zabaw.

 

Czasami brakuje nam pomysłów na to,  jak
w interesujący i niedrogi sposób spędzić wspólny czas. A są w Poznaniu miejsca, których odwiedzenie sprawi ogromną frajdę dzieciom w różnym wieku.


Oto propozycje ciekawych (i darmowych!) miejsc na wycieczki:

 

  • Lotnisko Ławica  

Wycieczka na lotnisko może okazać się pełnym wrażeń wydarzeniem. Wystarczy, że sprawdzimy wcześniej godziny odlotów i przylotów samolotów i w odpowiednim czasie pojawimy się z dzieckiem na tarasie widokowym na Ławicy. Gwarantuję, że każdy chłopiec będzie zachwycony, gdy z bliska zobaczy jak wznoszą się i lądują te podniebne maszyny. To przecież takie fascynujące!

 

  • Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli

Muzeum wojskowe mieszczące się w pięknym parku Cytadela to kolejny pomysł na wycieczkę. Na terenie muzeum znajdują się uwielbiane przez chłopców czołgi, samoloty, śmigłowce, haubice i armaty. Przy okazji oglądania eksponatów możemy również opowiedzieć troszkę historii. Raz w tygodniu, w piątek, wstęp do muzeum jest bezpłatny.

 

  • Dworzec PKP

Pociągi, pociągi, pociągi. Nic więcej nie trzeba dodawać. To właśnie pojazdy kolejowe sprawiają tyle radości. I choć ich stan pozostawia wiele do życzenia, to dla dzieci nie ma to znaczenia. Liczy się tylko podziwianie tych środków lokomocji, liczenie wagonów i czekanie na sygnał odjazdu.

 

  • Remiza strażacka

Zawód strażaka od dawna fascynuje maluchy. A gdyby tak móc usiąść za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego, zobaczyć całe wyposażenie, założyć kask i porozmawiać z prawdziwym strażakiem? To wszystko jest możliwe, jeśli udamy się do najbliższej remizy i poprosimy o poświęcenie chwili czasu naszemu dziecku. Jeśli akurat strażacy nie będą bardzo zajęci i zgodzą się na małą prezentację to na pewno sprawią tym ogromną radość  małemu chłopcu.

 

  • Plac budowy

Nic tak nie fascynuje chłopców jak koparki, dźwigi czy wywrotki. Te budowlane maszyny dzieci potrafią podziwiać godzinami. W Poznaniu, w niemal każdej dzielnicy znajdziemy plac budowy. Wystarczy udać się w miejsce, w którym z bezpiecznej odległości dzieci będą mogły obserwować kolejne etapy powstawania domów, biurowców czy sklepów. Na pewno spodoba im się podziwianie pracy tych ciężkich maszyn.

 

To tylko niektóre z proponowanych przeze mnie miejsc. Tak naprawdę chodzi o
to, by podążać za zainteresowaniami naszych dzieci i przybliżać im świat,
który tak bardzo ich ciekawi.
 

 

Ania Gawrońska

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć