Warszawa

Rodzinne budowanie w MULTICENTRUM

Rodzinne budowanie w MULTICENTRUM

Wakacje w mieście to świetna okazja, by nie tylko zwiedzić turystyczne atrakcje, ale także spędzić czas w rodzinnym gronie. Wrocław oferuje szeroką gamę różnorakich zajęć. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zgodnie z wiekiem i zainteresowaniami. Także zapragnęłam w sposób twórczy, łącząc zabawę z nauką, spędzić z dziećmi wakacyjne popołudnie. W internecie znalazłam informację o warsztatach ,,Piaskownica – klockownica'' organizowanych dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Zajęcia te to jedna z części cyklu zatytułowanego ,,Multimedialny plac zabaw'', w ramach której mali konstruktorzy mogą doskonalić swe umiejętności budowania postaci, zwierząt, budowli, urządzeń, pojazdów z klocków K'nex. Moje dzieci już kiedyś zetknęły się z tymi konstrukcyjnymi klockami, ale nigdy nie miały możliwości zbudowania konstrukcji ruchomych zasilanych modułami LogiKit i bateriami słonecznymi. Takie właśnie możliwości oferują wrocławskie Multicentra. Tam właśnie wybrałam się na zajęcia, by przekonać się, jak przebiegają i czy warto zabrać na nie swe pociechy. Przyjechałam, zobaczyłam i … moje dzieci zapragnęły znów pojawić się tam na kolejnych zajęciach! Jednym słowem WARTO wybrać się tam w wakacje (i nie tylko).

 

Zajęcia przeznaczone są dla całych rodzin. Chociaż skierowane są głównie dla sześciolatków i starszych, mogą także śmiało uczestniczyć w nich młodsze dzieci. Ja zabrałam ze sobą czterolatkę, która świetnie radziła sobie z budowaniem zamku z klocków K'nex. Nie był to jednak model przestrzenny ani zawierający ruchome elementy, ale doskonale dopasowany do możliwości mojej pociechy. Warto zatem wybrać się tam całą rodziną i w sposób twórczy, łącząc zabawę z nauką, miło i pożytecznie spędzić wakacyjny czas.

Warsztaty ,,Piaskownica-klockownica'' to właściwie wielka zabawa polegająca na budowaniu, zgodnie z instrukcją lub własną wyobraźnią, konstrukcji z klocków K'nex. Pani prowadząca zaraz na wstępie zapytała moje pociechy, co dotychczas budowały i co chciałyby zbudować podczas zajęć. Oferta obejmowała modele przestrzenne i płaskie, z ruchomymi elementami zasilanymi modułami LogiKit i bateriami słonecnymi i bez ruchomych elementów. Wszystko zgodnie z życzeniem i potencjalnymi możliwościami uczestników. Mój siedmiolatek zdecydował się na skonstruowanie motoru z napędem, a czterolatka (płaskiego) modelu zamku.

Pani prowadząca wręczyła nam instrukcje i …. od teraz już praca przebiegała samodzielnie. Uczestnicy (13 osób w wieku 4-11 lat) zajęli miejsca na wykładzinie wokół 15 pudeł z klockami K'nex. Każdy, po wnikliwej analizie instrukcji, sięgał po potrzebne elementy. Nie było przepychania czy kłótni; prawdzie twórcza atmosfera. Dzieci tak bardzo zajęte były budowaniem, że właściwie panowała cisza. Słychać jedynie było szeptane dzieciom podpowiedzi, jak i co połączyć. O tym, że zabawa klockami K'nex jest wciągająca najlepiej świadczy fakt, że nawet nie wiem, kiedy minęło owe 1,5 h.

Dzieci albo budowały same albo z pomocą babci, siostry, brata lub mamy. Oczywiście, w każdej chwili prowadzący warsztaty służyli pomocą. Byłam zaskoczona, w jak szybkim tempie mój mały inżynier zbudował ów pojazd. Inne dzieci równie wspaniale i szybko budowały swe konstrukcje. Byłam pełna podziwu dla ich konstruktorskich umiejętności. W trakcie zajęć zbudowane zostały m.in. zwierzęta (płaskie i trójwymiarowe), przestrzenne maszyny i urządzenia z ruchomymi elementami oraz inne techniczne cudeńka (model mrówki, wielbłąda, zamki, pojazdy, karuzela, diabelski młyn itp.)

 

WARTO zatem wybrać się do Multicentrum. Udział w warsztatach to bowiem świetna okazja do doskonalenia umiejętności budowania płaskich i przestrzennych konstrukcji, poznawania mechanizmu działania prostych urządzeń, rozwijania wyobraźni przestrzennej i twórczego myślenia. Zajęcia te to także możliwość nawiązania nowych relacji z rówieśnikami oraz umacniania rodzinnych więzi. Nie pozostaje zatem nic innego, jak całą rodziną wybrać się na zajęcia ,,Piaskownica-klockownica'' do wrocławskiego Multicentrum. Ja znów niebawem zjawię się tam z moimi małymi inżynierami. Zapraszam  i do zobaczenia w Multicentrum.W SKRÓCIE ...

 

Gdzie?

Zajęcia odbywają się W LIPCU w Multicentrum1 przy Placu Teatralnym 5, naprzeciwko Wrocławskiego Teatru Lalek, zaś w SIERPNIU w Multicentrum2 przy ul. Powstańców Śl. 210.

Kiedy?

We wszystkie dni robocze z wyjątkiem środy w godzinach 13.30 – 15.00.
Sala otwierana jest na około 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.

Jak się zapisać?

Rezerwacja miejsc nie jest konieczna. Przez rozpoczęciem zajęć wystarczy wpisać dane dziecka (wiek, imię i nazwisko dziecka oraz opiekuna) na specjalną listę w sali, gdzie odbywają się zajęcia.

Na czym polegają zajęcia?

W zależności od wieku i doświadczenia dziecka w budowaniu z klocków, mały konstruktor otrzymuje instrukcję, jak krok po kroku zbudować model pojazdu, maszyny, owada, budowli itp. Są modele proste i trudne (stopień trudności oznaczony gwiazdką). Wszystko zależy od wieku i umiejętności uczestnika.

Czy moje dziecko sobie poradzi?

Prowadzący zajęcia chętnie służą pomocą.

Dla kogo?

Dla całych rodzin z dziećmi powyżej 6 roku życia, ale młodsi też dobrze sobie radzą.

Jak z opieką nad dziećmi?

Opiekunowie cały czas przebywają z dziećmi w sali, gdzie odbywają się zajęcia.

Jakieś specjalne wymagania?

Zalecane obuwie zmienne dla wygody uczestników, ale nie jest konieczne.


Najważniejsza informacja – udział w zajęciach jest BEZPŁATNY!!!


 Karina Hanisz

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć