Warszawa

Dla młodych, żądnych wiedzy eksperymentatorów

Dla młodych, żądnych wiedzy eksperymentatorów

Czy jest tu ktoś, kto jeszcze nie odwiedził "Ogrodów Doświadczeń – Humanitarium"? Jeśli tak, to czym prędzej powinien nadrobić braki, bo że warto – nie ulega wątpliwości.


W ubiegłym roku mieliśmy wielkie szczęście wygrać rodzinne zaproszenie do tego niezwykłego miejsca, dzięki czemu na własne oczy (a właściwie: na własne zmysły) przekonaliśmy się, jak fascynująca jest ta niebanalna wystawa.


W sercu kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT +, na wrocławskich Praczach, powstało multimedialne centrum nauki poświęcone człowiekowi i otaczającemu go środowisku. Zwiedzając wystawę korzystamy ze zmysłów: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Dzięki eksponatom poznamy anatomię człowieka, przetestujemy, jak działa ludzkie ciało, sprawdzimy swoje umiejętności, dowiemy się, co czekać nas będzie, gdy nie zadbamy należycie o higienę, zetkniemy się z nowymi technologiami, odkryciami inżynierii genetycznej i medycyny, podszkolimy swoją wiedzę ekologiczną, obejrzymy świat w krzywym zwierciadle czy poeksperymentujemy z fonią i wizją.

 


Przekonamy się również, jak nasz mózg podatny jest na złudzenia optyczne czy jak trudno nazwać kolor czcionki, gdy wyraz wskazuje na zupełnie inną barwę (np. słowo "zielony" napisane pomarańczowym drukiem; dzieje się tak dlatego, że prawa półkula mózgu próbuje nazwać kolor, lewa natomiast chce odczytać słowo).


Naczelną misją Humanitarium jest pobudzenie chęci zrozumienia zasad działania ludzkiego ciała i umysłu oraz ciekawości i szacunku do otaczającego nas świata. Dzięki nowoczesnym, interaktywnym eksponatom i interesującym multimediom z radością odkrywa się tam tajniki nauki. Za niewielką dopłatą można również wziąć udział w warsztatach i doświadczeniach laboratoryjnych.


Genialna sprawa dla młodych, żądnych wiedzy eksperymentatorów!


Anna Jełłaczyc wraz z synami

 

1/9
1/9
2/9
2/9
3/9
3/9
4/9
4/9
5/9
5/9
6/9
6/9
7/9
7/9
8/9
8/9
9/9
9/9

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć