Warszawa

Zimowy spacer

Zimowy spacer

Spacery w chłodne zimowe dni hartują maluszka i wzmacniają jego układ odpornościowy.

 

Spacerowanie po świeżym powietrzu daje dzieciom odpowiednią dawkę tlenu oraz dostarczają niezbędnej dla rozwoju kości witaminy D. Taki spacer sprzyja również rodzicom , którzy hartują przy tym swój organizm. Chłodne powietrze poprawia krążenie krwi i wzmacnia organizm , co sprawia że jest mniej podatny na przeziębienia i infekcje. Także taki zimowy spacer to taka naturalna szczepionka :-)

 

Jak przygotować malucha do zimowego spaceru?

 

  • Około 20 minut przed planowanym wyjściem powinno się nasmarować buzię malucha tłustym kremem ochronnym. Jest to ważne gdyż zimą skóra jest narażona na niskie temperatury. Pamiętajmy o tym by taki krem ochronny na zimę nie zawierał w składzie wody , może on doprowadzić do podrażnienia skóry , a nawet jej pękania.
  • Nie powinno się również zakrywać szalikiem buzi dziecka . Podczas oddychania para skrapla się  osadza się na skórze i może zamarzać , wywołując podrażnienia a nawet odmrożenia!! Także szalik powinien zakrywać szyję , a  nie całą twarz maluszka.
  • Należy odpowiednio przygotować wózek  poprzez zapięcie w nim ocieplacza / śpiworku . Jeśli takiego nie posiadacie można położyć koc na dno wózka i przygotować drugi lub kołdrę do okrycia.  Przed wyjściem dobrze by było sprawdzić czy hamulce dobrze działają gdyż wózek może ślizgać się po lodzie. Warto również mieć przy sobie folię przeciwdeszczową gdyż nigdy nie wiadomo co nas może spotkać podczas spaceru.
  • Ubieranie należy zacząć od samej siebie . Kiedy Ty już jesteś gotowa ubierasz następnie malucha przez co dziecko nie zgrzeje się czekając aż mama się wyszykuje do wyjścia.
  • Jak ubrać malucha na zimowy spacer? Szykując dziecko na spacer należy ubrać go na cebulkę.


Wystarczy, że na ubrania które zwykle ubrałabyś maluchowi w domu ubrać ciepły kombinezon gdyż dziecko będzie dodatkowo grzane przez śpiwór czy ocieplacz. Przy mrozach można dziecku dodatkowo ubrać polarową bluzę czy rozpinany sweterek.  Pamiętajmy również o ciepłej czapce najlepiej takiej by zakrywała uszy. Jeśli dziecko jeździ już w spacerówce pamiętajmy o ciepłych zimowych butach. Oczywiście nie zapominamy o rękawiczkach!

 

Autorka tekstu jest mamą prowadzącą blog http://oskarija.blogspot.com/ , znajdziecie tam więcej ciekawych treści.

 

Polecamy

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć