Warszawa

Śpiewaj mi mamo

Śpiewaj mi mamo

O koncertach Smykofonii słyszałam już dość dawno. Jednak zawsze coś stawało nam na drodze, aby na nie dotrzeć. Gdy nadarzyła się okazja, bez namysłu skorzystałam z niej. Koncert "Śpiewaj mi mamo" odbył się w Klubie Mamo Tato na Żoliborzu. Tu napiszę parę słów, cóż to jest.

 

Otóż Fundacja na rzecz rozwijania muzykalności Polaków Muzyka jest dla wszystkich powstała w 2005 roku. Jest organizacją pozarządową prowadzącą non profit działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych. 17 marca 2012 roku ruszył nowy projekt Fundacji Muzyka jest dla wszystkich. Śpiewaj mi mamo to śpiewnik internetowy i akcja animacyjna, skoncentrowana wokół śpiewania jako zjawiska społecznego.


Salka niewielka, a przybyło mnóstwo słuchaczy. I tych dużych i tych zupełnie malutkich. Najmłodszy meloman był ukryty w jednym z brzuszków. Mimo małej przestrzeni wyznaczonej na "scenę", prowadząca koncert Pani Anna Kierkosz wykazała się pełnym profesjonalizmem. Przez cały czas trwania koncertu na ekranie były wyświetlane słowa prezentowanych utworów, co dla mnie było świetnym ułatwieniem. Nie zdążyłam bowiem wcześniej nauczyć się wszystkich utworów na pamięć. Jest ich za dużo. Po za tym, gdy cała publiczność śpiewała, było słychać wyraźnie, co jest grane, a nie tylko bełkot. 

 

Pani Ania opowiadała o utworze, w paru słowach również przedstawiała słuchaczom sylwetki śpiewaczek. Tu ogromne ukłony i brawa dla Pań, gdyż większość z nich była tuż po chorobie lub w jej trakcie. Mimo to, koncert się odbył. Każda z piosenek była zagrana na innym instrumencie. W ten sposób dzieci mogły się z nimi zapoznać, bo każdy był nazywany. Było również wspólne granie na trójkątach i marakasach, a także na instrumentach zrobionych przed koncertem przez dzieci. Każdy utwór wymagał prób, które według artystów wypadały nam świetnie.

 

Pięknie zorganizowany i sprawnie, ciekawie przeprowadzony koncert z konkursami-zabawami. Nadal bardzo często śpiewamy sobie:

 

Berek, berek! Baw się razem ze mną!
Berek, berek! Rankiem i gdy ciemno.
Z moją mamą fajna jest zabawa!

 

Mama Kacperka

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć