Warszawa

Po szczyptę bałtyckiego jodu... Międzyzdroje - fotorelacja z podróży

Po szczyptę bałtyckiego jodu... Międzyzdroje - fotorelacja z podróży

Międzyzdroje to piękne i malownicze miasto, do którego już zawsze czuć będę sentyment.

 

Właśnie je wybrałam na początek naszych nadmorskich wojaży; to w nim pokazywałam synom pierwszy raz piękno naszego Bałtyku. Spędziliśmy tam kilkanaście cudownych dni, owianych mgiełką uroczych chwil. Nie nudziliśmy się ani przez moment, choć wycieczkę zaplanowaliśmy na początek maja, jeszcze przed sezonem. Jest tam naprawdę sporo atrakcji i miejsc, które warto pokazać pociechom. Moi - wówczas - trzylatkowie byli zachwyceni. Zresztą zobaczcie sami...
 

Na pierwszy ogień poszło Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego gdzie maluchy miały okazje poznać faunę i florę tego pięknego regionu.

 

 

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Międzyzdrojów jest Gabinet Figur Woskowych gdzie najmłodsi z pewnością będą zachwyceni możliwością "spotkania" osób znanych im z telewizji.

 

 

 

Ten przepiękny nadmorski kurort można zwiedzać pieszo, ale czy nie sądzicie, że dla dzieci większą atrakcją będzie oglądanie miasta z okien kolejki "Międzyzdroje Expres"?

A propos zwiedzania...

Koniecznie trzeba zwiedzić miejskie molo i oczywiście, to z czego Miedzyzdroje są przede wszystkim znane, Aleję Gwiazd, gdzie niejedna gwiazda "zaznaczyła" swoja obecność odciśnięciem swojej dłoni..

 

 

Niewątpliwie będąc w mieście trzeba oddać hołd strażnikowi miasta, Bóstwu morza, Neptunowi

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla miłośników trochę dłuższych przejażdżek wąskotorowych stworzono specjalnie Kolejkę turystyczną, oferującą przejażdżki po najpiękniejszych zakątkach wyspy Wolin: Międzyzdroje-Wicko-Wapnica-Lubin

 

 

Na koniec proponuję kolejne muzeum, tym razem w Wicku, Muzeum V-3, gdzie mieści się ekspozycja tajnej broni niemieckiej z okresu II wojny światowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuję za tę wspólną wędrówkę. To jedynie część atrakcji, które mieliśmy okazję podziwiać w Międzyzdrojach. Jeśli czują Państwo niedosyt - zachęcam do wybrania się w tamte rejony Polski. Polecam, bo warto!

 

Anna Jełłaczyc, mama Igorka i Boryska

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć