Warszawa

GARY GRA Edukacyjna gra ekologiczna

GARY GRA Edukacyjna gra ekologiczna

Jest to gra planszowa, której głównym celem jest zapoznanie uczestników ze sposobami ochrony środowiska. Przez zawiłości ekologii uczestników gry prowadzi Gary Gazik – agent do zadań specjalnych, który dba o porządek, segreguje śmieci, neutralizuje odpady, odzyskuje surowce wtórne, tropi dzikie wysypiska.

Po pierwszym przejrzeniu zasady gry wydają się trochę skomplikowane, jednak przy udziale i pomocy ze strony rodziców dzieci poradzą sobie z nimi bez większego problemu.

Podczas gry uczestnicy natrafiają na różne pola na przykład z podobizną Garego Gazika, z napisem quiz, misja, oznaczone literami G, P i m czy koniczynką, z którymi łączy się konieczność odpowiedzi na pytania z zakresu ekologii i recyklingu. Udzielenie prawidłowych odpowiedzi przybliża uczestników do mety. Do gry dołączone są: koło agenta, 40 kart misji, 15 kart Garego Gazika, 98 kart z koniczynką zawierającymi pytania quizu, 12 żetonów z zielonym liściem.

Gary Gra to nie tylko doskonała forma spędzenia czasu z dzieckiem, ale przede wszystkim skuteczny sposób na poznanie zasad ekologii. Warto, aby rodzice wzięli udział w grze, aby przy okazji wytłumaczyć pociechom jak ważna jest troska o środowisko.
 

Mama Ania

 

*************

 

Już przedszkolu nasze dzieci zapoznają się z tematyką ekologii – poprzez różne akcje dowiadują się o różnych czynnikach oddziaływujących na środowisko, w tym wpływie działań człowieka, jednak sprowadza się to do wiedzy na temat konieczności segregowania śmieci i znajomości kolorów pojemników na odpady. I tutaj otwiera nam się furtka. Można inaczej-poprzez świetną zabawę, jaką zafundowała nam GARY GRA. Bardzo ciekawie zrealizowano pomysł – niby zwykła planszówka, ale jak wiele niespodzianek kryje. Na planszy są liczne specjalnie oznakowane pola, które kierują nas do odpowiednich zadań. Możemy zakręcić Kołem Agenta, odpowiedzieć na pytania quiz ekologicznego bądź wypełnić misję. Ja dzięki quizowi dowiedziałam się np., że ze 100 ton makulatury uzyskujemy aż 90 ton papieru odzysku, a mój syn zaśmiewał się wypełniając misję, gdy usłyszał jedną z alternatywnych odpowiedzi na pytanie: „Jak zaradzić odprowadzaniu odpadów radioaktywnych do morza?” – wysyłać odpady w kosmos! Są też specjalne karty agenta Garego Gazika, które również mają wpływ na nasz wyścig – a wśród nich wypełniacz, wędrownik, zakręcacz, wybornik czy (ho, ho) intrygant.


Od dawien dawna wiadomo, że nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze owoce, a tu te owoce mogą mocno zaprocentować w przyszłości. Świadomość ekologiczna jest w dzisiejszych czasach dobrem, które należy wzmacniać. Dlatego też Gary Gra jest bardzo wartościowa, a do tego ładna graficznie, niezwykle wciągająca, a jej walor edukacyjny staje się dzięki temu przyjazny dla dziecka. Zatem wypełniajmy misje agenta Garego!

 

Mama Monika

 

*************

 

Ekologiczna gra planszowa Gary Gra sprowadziła do pozycji siedzącej na dywanie całą naszą rodzinę. Lubimy grać - to fakt, ale mamy przy tym indywidualne gusta. Chłopaki wolą ściganki, dziewczyny - logiczne zadania. Mali chcą jak najszybciej dotrzeć do celu, duzi poszukują frajdy w poszerzaniu wiedzy o świecie. I tych wszystkich "wrażeń" dostarcza pomysłowa, urozmaicona, bogata w różnorodne aktywności Gary Gra. Gra osnuta jest na kanwie zabawy tematycznej związanej z wypełnianiem misji ekologicznych. Oprócz kostki
i planszy pojawia się kilka dodatkowych elementów: koło zadań, karty agenta, prawie 100 kart misji, karty z pytaniami quizowymi i żetony. Instrukcja w jasny sposób wyjaśnia jak ma przebiegać zabawa, by zrealizowany został jej cel: wypełnienie misji i dotarcie do celu. Uczestnicy gry - najlepiej od 6 roku życia. Wcielają się w postać jednego z członków rodziny Pospiesznych, ustawiają swoje pionki na linii startu i ruszają w podróż dookoła świata. Plansza przedstawia wszystkie kontynenty, a na nich oprócz trasy gry znajdują się charakterystycznych dla danego regionu ilustracje budowli, rośli, zwierząt i ludzi. Dziecko dodatkowo wzrokowo i słuchowo zapamiętuje rozmaite informacje związane z ochroną środowiska. Dobra zabawa i zaangażowanie dzieci na dłuższy czas gwarantowane.


Mama Małgosia

 

Komentarze

osobiscie popieram takie zabawki sa one co prawda ciezko dostepne w niektorych sklepach ale za to w sieci ich nie brakuje. Ostatnio rozmawialam z kolezanka na temat wlasnie takich zabawek razem szukalysmy na necie czegos naprawde interesujacego zwykle korzytsalysmy z innych sklepow ale tym razem nie moglysmy sie oprzec i wybralysmy zabwki na misialala naprawde ogromny wybor. Zabawki wykonane z porzadnego tworzywa nie stwarzajace zagrozenia dla naszych dzieci i wyrozniaja sie desingiem takimi zabawkami mozna wyroznic sie z tlumu

dodany: 2011-10-15 12:04:32, przez: ania

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć