Warszawa

Święto HOLI w Katowicach

Święto HOLI w Katowicach

To już drugie obchody iście kolorowego indyjskiego święta HOLI, które mieliśmy przyjemność podziwiać 6 kwietnia br. w Pałacu Młodzieży w Katowicach.


Indyjsko-Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury (IPCC) oraz Pałac Młodzieży z pasją godną znaczenia słów radość i wiosna, przedstawili niesamowite pokazy tańca w wykonaniu najlepszych Zespołów Tańca Indyjskiego z całej Polski.
W programie wystąpili:


- Kahani Dance Group z Piekar Śląskich
- Małe Kahani z Piekar Ślaskich
- Chameli Group z Krakowa
- Indian Dance Group Natarang z Chorzowa
- Natyalaya z Krakowa
- Mohini Indian Dance Group z Warszawy
- Jhankaar z Krakowa
- Zespół Tańca Indyjskiego Moh Lena z Krakowa
- Manjari Dance Group z Krakowa


A całe wydarzenie poprowadził: Marcin Gad


Można było również skorzystać ze stoiska: malowanie henną - Mehendi by Queen S. & Angel henna designs i pięknie się ozdobić.


To święto obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Ale w ostatnich latach Festiwal ten rozprzestrzenił się również w Europie i Ameryce Północnej, jako święto miłości i kolorów wiosny, co bardzo cieszy i przepełnia nadzieją, że wiosna rozgości się już u nas na dobre. :)


Z mojej strony, jako publiczności zauważam faktyczną radość w obchodzeniu tego święta, dbałość tancerzy o nasz dobry nastrój poprzez swój żywiołowy, pełen oddania, szalenie płynny ruch w tańcu.


Radości nie da się zamknąć w ramach... i ten fakt był chyba najbardziej widoczny na tej scenie, inspirował, wskazywał, że nasze ciała potrafią mówić: ciesz się! I tego tancerzom ogromnie gratuluję! Bo taniec jest pięknie prawdziwy, gdy serce pełne jest emocji.


Wielkie brawa dla Was tancerze!


Irka Krzymińska

 

1/7
1/7
2/7
2/7
3/7
3/7
4/7
4/7
5/7
5/7
6/7
6/7
7/7
7/7

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć