Warszawa

Międzynarodowe Targi  Książki w Krakowie. Relacja 9-letniej Mai

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Relacja 9-letniej Mai

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbywają się co roku w pod koniec października. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. W te dni  odwiedza je około 100.000 ludzi i dziś opowiem, co się na nich dzieje.


Na targach jest bardzo ciekawie i staram się je odwiedzać co roku. Można spotkać się z autorami wielu książek, zobaczyć ludzi przebranych jak na bal maskowy, a nawet zobaczyć ręcznie robione książki w okładkach ze złota!


Bardzo namawiałam tatę, żeby wziął urlop w czwartek i poszedł ze mną  na targi, bo było spotkanie z wnuczką Astrid Lindgren, którą uwielbiam. Niestety nie mógł i wybraliśmy się w piątek.


Było wtedy dużo wycieczek szkolnych, ale i tak tego dnia był najmniejszy tłok. Ja wybrałam się na spotkanie z Kazimierzem Szymeczko, autorem książek dla dzieci o historii Polski. Dostałam autograf, na którym specjalnie dla mnie odręcznie namalował zamek.


W sobotę poszły ze mną moje koleżanki. Na samym początku, o godz. 10, było spotkanie z Agnieszką Mielech i Magdaleną Babińską, które tworzą mój ulubiony książko-komiks pod tytułem: „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”. Dwie godziny później były warsztaty „Buller, buller, Bullerbyn” zorganizowane przez ambasadę Szwecji , która była patronem tegorocznych targów. Na nich robiliśmy domki podobne do tych z książki i telefony z plastikowych kubeczków i sznurka, przez ? które można było rozmawiać. Dowiedzieliśmy się też, że domy z „Dzieci z Bullerbyn” istnieją naprawdę i jeden z nich można było ostatnio kupić! Warsztaty były super.


Później byliśmy na spotkaniu z Joanną Krzyżanek, autorką serii książek kucharskich dla dzieci pod tytułem „Cecylka Knedelek’’ . Niedługo potem miało miejsce spotkanie ze znaną i lubianą aktorką Edytą Jungowską, która wydaje audiobooki dla dzieci. Można było  posłuchać jej na żywo. Było to dla mnie duże przeżycie, wcześniej nie sądziłam że spotkam ją osobiście.


Wizyta na targach jest wyczerpująca ze względu na duży tłok, dlatego nie byłam na nich w niedzielę. Po autograf Tomasza Samojlika, autora moich ulubionych komiksów o tematyce przyrodniczej wysłałam tatę. Oprócz autografu narysował on dla mnie rysia (jedno z moich ulubionych zwierząt), który wygląda jak wydrukowany!


Bardzo zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w targach książki w przyszłym roku.


Maja, 9 lat

 

1/14
1/14
2/14
2/14
3/14
3/14
4/14
4/14
5/14
5/14
6/14
6/14
7/14
7/14
8/14
8/14
9/14
9/14
10/14
10/14
11/14
11/14
12/14
12/14
13/14
13/14
14/14
14/14

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem rodzica

Warto zobaczyć