Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » Renata Trojan

Renata Trojan - Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, socjoterapeuta

Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, socjoterapeuta

Renata Trojan

Psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Jest współtwórcą Krakowskiego Ośrodka Diagnozy i Psychoterapii www.kodip.pl

gdzie prowadzi terapię indywidualną dorosłych, nastolatków i starszych dzieci. Pracuje w nurcie psychoterapii psychodynamicznej.

Zajmuje się pomocą chorym na depresję i inne zaburzenia nastroju, nerwice i problemy psychosomatyczne. Prowadzi psychoterapię osób z zaburzeniami osobowości. Pracuje również z osobami uzależnionymi od różnych substancji psychoaktywnych (alkohol, nikotyna, leki, narkotyki,). Specjalizuje się w pracy z bliskimi osób uzależnionych. Jest socjoterapeutą i trenerem metody Treningu Zastępowania Agresji.

Posiada doświadczenie zawodowe w pracy z młodzieżą w szkołach i ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych oraz z dorosłymi w placówkach służby zdrowia.

Odpowiedzi i porady:

Dziwne ruchy 4-latka

Dzień dobry, mam problem z 4-letnim synkiem. Chodzi o jego zachowanie w trakcie zabawy. Wygląda to trochę jakby z powodu emocji, przynajmniej początkowo tak było. Ostatnio robi to nawet jak nie... więcej »

Niedosłuch centralny

Witam, mój 10-letni syn ma problemy z nauką. Jest pod opieką pani psycholog i pedagog w szkole oraz w poradni psychologicznej. Jedna z pań zasugerowała, że być może dziecko ma niedosłuch centralny.... więcej »

Mój czteroletni synek nie chce bawić się w przedszkolu

Witam, mój czteroletni synek od września chodzi do przedszkola. Na początku trochę płakał jak go zostawiałam, ale teraz już idzie chętnie. Jak go odbieram to od razu mi wszystko opowiada:... więcej »

Agresja u córki 3-letniej

Witam, 3 lata mieszkałam wraz z córka (lat 3) w domu pełnym agresji ze strony ojca córki oraz babci dziecka. Ojciec dziecka był zaawansowanym alkoholikiem, babcia chora psychicznie. Dziecko często... więcej »

Rozkojarzenie 9-latka

Dzień dobry, mój 9-letni syn ma problemy z rozkojarzeniem. Objawia się to np.: bałaganem na biurku podczas odrabiania lekcji, tym że zacznie jedną rzecz a następnie ją przerywa, bo coś sobie... więcej »

Podział rodziców na lepszych i gorszych

Dzień dobry, mam problem z wychowawczynią w przedszkolu.Czuje się lekceważona i niezauważana przez panią, która nie przekazuje mi bieżących informacji, dowiaduję się od innych rodziców,... więcej »

Czy to normalne zachowanie u 8-latka?

Witam, mój synek niedawno skończył 8 lat, od pewnego czasu niepokoi mnie jego zachowanie i naprawdę nie wiem, czy to normalne czy zgłosić się z dzieckiem do jakiegoś specjalisty. Michał jest... więcej »

Wymioty z nerwów

Dzień dobry Pani Renato, moja córka (lat 8)o d pewnego czasu wymiotuje w nocy, wykluczyliśmy wszystkie możliwe medyczne podstawy wymiotów. Badania tomograf i eeg nic nie wykazały. Najczęściej... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Chcemy pokazać Wam, że możecie odczarować nudne podwieczorki, wykorzystując znany i lubiany przez wszystkich? budyń! Oto kilka sposobów na słodką zabawę z wykorzystaniem budyniowych słodkości!  
Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Jak naprawdę sprawić by wiosna zagościła zarówno w nas, jak i w naszym domu? Zaangażuj dzieci we wspólne zapraszanie wiosny! Może stworzycie nową rodzinną tradycję?  

Nowinki

Październikowy numer magazynu GAGA

Październikowy numer magazynu GAGA

Październikowy numer magazynu GAGA już dostępny w sprzedaży w promocyjnej cenie 4,99 zł  
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Okazuje się, że nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą. Niektóre maluchy są szczególnie znudzone podczas posiłku, który przeciąga...  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

Temat na Czasie

Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw

Jak rozmawiać z dziećmi o ekologii? Jak uczyć dbania o środowisko? Jak sprawić, żebyśmy to nie my musieli przypominać dzieciom np. o niemarnowaniu wody, ale żeby one same domagały się tego od nas? Polecamy znakomitą proekologiczną książkę "Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw".   

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019