Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » Renata Trojan

Renata Trojan - Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, socjoterapeuta

Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, socjoterapeuta

Renata Trojan

Psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Jest współtwórcą Krakowskiego Ośrodka Diagnozy i Psychoterapii www.kodip.pl

gdzie prowadzi terapię indywidualną dorosłych, nastolatków i starszych dzieci. Pracuje w nurcie psychoterapii psychodynamicznej.

Zajmuje się pomocą chorym na depresję i inne zaburzenia nastroju, nerwice i problemy psychosomatyczne. Prowadzi psychoterapię osób z zaburzeniami osobowości. Pracuje również z osobami uzależnionymi od różnych substancji psychoaktywnych (alkohol, nikotyna, leki, narkotyki,). Specjalizuje się w pracy z bliskimi osób uzależnionych. Jest socjoterapeutą i trenerem metody Treningu Zastępowania Agresji.

Posiada doświadczenie zawodowe w pracy z młodzieżą w szkołach i ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych oraz z dorosłymi w placówkach służby zdrowia.

Odpowiedzi i porady:

Dziwne ruchy 4-latka

Dzień dobry, mam problem z 4-letnim synkiem. Chodzi o jego zachowanie w trakcie zabawy. Wygląda to trochę jakby z powodu emocji, przynajmniej początkowo tak było. Ostatnio robi to nawet jak nie... więcej »

Niedosłuch centralny

Witam, mój 10-letni syn ma problemy z nauką. Jest pod opieką pani psycholog i pedagog w szkole oraz w poradni psychologicznej. Jedna z pań zasugerowała, że być może dziecko ma niedosłuch centralny.... więcej »

Mój czteroletni synek nie chce bawić się w przedszkolu

Witam, mój czteroletni synek od września chodzi do przedszkola. Na początku trochę płakał jak go zostawiałam, ale teraz już idzie chętnie. Jak go odbieram to od razu mi wszystko opowiada:... więcej »

Agresja u córki 3-letniej

Witam, 3 lata mieszkałam wraz z córka (lat 3) w domu pełnym agresji ze strony ojca córki oraz babci dziecka. Ojciec dziecka był zaawansowanym alkoholikiem, babcia chora psychicznie. Dziecko często... więcej »

Rozkojarzenie 9-latka

Dzień dobry, mój 9-letni syn ma problemy z rozkojarzeniem. Objawia się to np.: bałaganem na biurku podczas odrabiania lekcji, tym że zacznie jedną rzecz a następnie ją przerywa, bo coś sobie... więcej »

Podział rodziców na lepszych i gorszych

Dzień dobry, mam problem z wychowawczynią w przedszkolu.Czuje się lekceważona i niezauważana przez panią, która nie przekazuje mi bieżących informacji, dowiaduję się od innych rodziców,... więcej »

Czy to normalne zachowanie u 8-latka?

Witam, mój synek niedawno skończył 8 lat, od pewnego czasu niepokoi mnie jego zachowanie i naprawdę nie wiem, czy to normalne czy zgłosić się z dzieckiem do jakiegoś specjalisty. Michał jest... więcej »

Wymioty z nerwów

Dzień dobry Pani Renato, moja córka (lat 8)o d pewnego czasu wymiotuje w nocy, wykluczyliśmy wszystkie możliwe medyczne podstawy wymiotów. Badania tomograf i eeg nic nie wykazały. Najczęściej... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Temat na Czasie!

Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik. Wpakujmy do plecaka atlas ptaków lub drzew. Nie przygotowujmy...  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Jak mówić, żeby dzieci słuchały, jak słuchać, żeby dzieci mówiły?

Jak mówić, żeby dzieci słuchały, jak słuchać, żeby dzieci mówiły?

Nie jest łatwo być rodzicem. Wie to doskonale każdy, kto pełni tę rolę. Nikt szczególnie się do tego nie przygotowywał, nie uczył,...  
Niepokojące symptomy w rozwoju dwulatka

Niepokojące symptomy w rozwoju dwulatka

Drugi rok życia to czas dużych zmian w rozwoju dziecka. Z nieporadnego maleństwa wyłania się coraz bardziej samodzielny człowiek.  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019