Warszawa

Porady naszych Ekspertów

mgr Magdalena Gaweł - psycholog kliniczny

mgr Magdalena Gaweł

psycholog kliniczny

Psycholog kliniczny, doktorantka na Wydziale Filologicznym UP. Pisze pracę pod kierunkiem dr hab. Marty Korendo dotyczącą relacji rodzic-dziecko z zespołem Aspergera, dyrektor Specjalistycznej Poradni dla Dzieci i Młodzieży "Centrum Metody Krakowskiej".
Pracuje z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, przede wszystkim z autyzmem, zespołem Aspergera, dysleksją, afazją, alalią i zespołem Downa.
Swoje zainteresowania zawodowe koncentruje m.in. na systemowej terapii rodzin dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz neuropsychologicznych uwarunkowaniach zaburzeń osobowości. Prosimy o przesyłanie pytań dotyczących dzieci w wieku do lat siedmiu.

Odpowiedzi i porady:

Problem z 9-latkiem

Witam, postanowiłem napisać, bo nie radzę już sobie z wychowaniem mojego syna. Jest w 3 klasie szkoły podstawowej i od samego początku występują problemy emocjonalne: na wszystko reaguje bardzo... więcej »

Roczniak - podejrzenie autyzmu

Witam, zdaję sobie sprawę, że mój syn jest jeszcze mały, ale pewne zachowania są niepokojące. Mały ma 12,5 miesiąca, jest "cycoholikiem", od urodzenia typowe "high need baby", którego nie... więcej »

Kiedy iść z dzieckiem do psychiatry?

Witam, mój wnuczek ma 8 lat, jest bardzo wulgarny, agresywny, bije rodziców i dzieci w szkole, nie pomogły prośby, groźby. Czasami trzeba przed nim uciekać żeby nas nie skrzywdził. Bardzo się... więcej »

Bieganie wzdłuż różnych ciągów

Witam, jestem tatą prawie dwuletniego Tymka i jestem zaniepokojony tym, czy jego rozwój przebiega prawidłowo. Najbardziej niepokoi nas upodobanie u synka do poruszania się wzdłuż różnego rodzaju... więcej »

Problem z rozwojem 4-miesięcznej córeczki

Witam, moja córeczka właśnie skończyła 4 miesiące. Do ukończenia 3. miesiąca wszystko wydawało się być w porządku, a miałam nawet wrażenie, że mała rozwija się nad wyraz szybko (dość... więcej »

Zachowanie 2,5-latka

Witam, mój syn ma teraz 2 lata i 7 miesięcy. Martwi nas opóźniony rozwój mowy u niego. Urodzony o czasie siłami natury. 9 (zasinienie skóry)/10 punktów. Ciąża i poród bez komplikacji. W... więcej »

Zaburzenia koncentracji u 6-latka

Witam, mam taki problem z synem: jest w pierwszej klasie, jest dość wesoły, towarzyski. Wszystkie dzieci go lubią, on uwielbia do szkoły chodzić. Wszystko byłoby super, natomiast martwi mnie,... więcej »

Rozwój dziecka

Dzień dobry, wiem, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie, ale niektóre rzeczy mogą niepokoić. Chciałabym zasięgnąć wiedzy, czy powinnam się martwić. Mój syn skończył 19 miesięcy... więcej »

Roczniak i jego problemy

Witam, niepokoi mnie zachowanie mojego roczniaka. Do tej pory nie było z nim żadnych problemów, bardzo mało płakał, był spokojny, grzeczny, dużo się usmiechał, spał bez problemów, ładnie... więcej »

28-miesięczny chłopiec nie mówi

Witam, bardzo proszę o poradę, mój synek ma już 2,5 roczku, nie mówi właściwie nic, od mniej więcej tygodnia zrezygnowałam z telewizji itp., synek zaczął teraz dużo mówić "po swojemu",... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć