Warszawa

Porady naszych Ekspertów

mgr Magdalena Gaweł - psycholog kliniczny

mgr Magdalena Gaweł

psycholog kliniczny

Psycholog kliniczny, doktorantka na Wydziale Filologicznym UP. Pisze pracę pod kierunkiem dr hab. Marty Korendo dotyczącą relacji rodzic-dziecko z zespołem Aspergera, dyrektor Specjalistycznej Poradni dla Dzieci i Młodzieży "Centrum Metody Krakowskiej".
Pracuje z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, przede wszystkim z autyzmem, zespołem Aspergera, dysleksją, afazją, alalią i zespołem Downa.
Swoje zainteresowania zawodowe koncentruje m.in. na systemowej terapii rodzin dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz neuropsychologicznych uwarunkowaniach zaburzeń osobowości. Prosimy o przesyłanie pytań dotyczących dzieci w wieku do lat siedmiu.

Odpowiedzi i porady:

Co robić, gdy dziecko ciągle mówi?

Witam, moja 6-letnia córka ciągle mówi. Nie mam pojęcia, co mogę z tym zrobić. Chodzi do zerówki, pani nie może prowadzić zajęć przez jej ciągłe mówienie. Córka jest bardzo inteligentna... więcej »

Trudności w liczeniu u 4-latka

Witam, mam ogromny problem z moim synkiem. Łukasz chodzi już drugi rok do przedszkola i ogólnie rozwija się super, ale zauważyłam ostatnio problem z liczeniem. Według pani przedszkolanki dzieci... więcej »

Echolalie u 4,5-latka

Witam, mam synka, który bardzo późno zaczął mówić, tzn. mówił od około 2 roku życia, ale tylko pojedyncze wyrazy, potem składał po 2 wyrazy, a w wieku 4 lat - zdania. Teraz mówi dużo... więcej »

Problem ze snem u 5-miesięcznego dziecka

Jestem mamą 5 miesięcznej Ali, która pięknie śpi w nocy, z jedną pobudką na karmienie, jednak problem zaczyna się w dzień pojawia się problem. Ala jest zmęczona i marudna, sypia wyłącznie... więcej »

Problem z mową u 2,5-latka

Dzień dobry, mam syna, który ma 2 lata i 8 miesięcy i nie mówi. Zna 5 słów: (mama, tata, piłka, kurka i \"ałto\"). Zna także odgłosy wielu zwierząt. Poza tym nic. Wykonuje jedynie kilka... więcej »
Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć