Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Agresja u 3-letniego syna w przedszkolu

Witam,

mój syn w sierpniu skończył 3 latka. Od września poszedł do przedszkola. Od miesiąca wiecznie są skargi na syna. Zaczęło się od korzystania z ubikacji. Syn był nauczony siadać na wc i tak robił siusiu. W domu nie było żadnych problemów, bo zawsze byłam z nim. Tam niestety Panie nie zawsze widocznie były i co dzień był przebrany i ciuchy do prania. Popracowałam z nim i nauczyłam go siusiać na stojąco. Teraz Panie zwracają uwagę, że syn jest agresywny względem innych dzieci. Że bije się o zabawki, popycha je itp. Syn słabo mówi i pracuje z logopedą od września, ale na to chyba potrzebuje czasu. Na moje oko to brak możliwości porozumienia z dziećmi budzi tę agresję u niego, bo w domu tego nie ma. Tylko w przedszkolu. Ale sytuacja się zaognia. Panie kazały mi go spróbować wyciszyć, ograniczyć do minimum tv, telefon (gry edukacyjne). Puszczać muzykę relaksacyjną. Proszę o pomoc, jak mogę pracować z synem żeby mu pomóc.

Agnieszka
Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

psycholog rodzinny

Odpowiedź:

Szanowna Pani,

 

radziłabym udać się na konsultację do psychologa dziecięcego. Specjalista pomoże w poszukaniu źródeł trudnych zachowań oraz zaleci odpowiednie metody działania. Do psychologa dziecięcego można zapisać się w poradni psychologiczno-pedagogicznej lub w prywatnej poradni psychologicznej.

 

Z poważaniem,

Wiktoria Jaciubek

Zobacz inne porady w tematyce: agresja, przedszkole

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć