Wrocław

Afrykańska przygoda w mieście

Afrykańska przygoda w mieście

Wrocławskie Afrykarium ma już półtora roku. Ciągle dojrzewa. Zmienia się. Dorasta. Do zwiedzających. Ich potrzeb i zainteresowań. Bo zmienia się samo miasto. Zmieniają się ludzie.


Od 2014 roku oceanarium stało się główną atrakcją Wrocławia, zdobywając przy okazji wiele nagród, między innymi w konkursie na największą atrakcję turystyczną w kraju. Odwiedza je coraz więcej mieszkańców miasta i zwiedzających. Nie bez powodu.


Nasze Afrykarium jest bowiem wyjątkowym, na skalę światową, kompleksem przedstawiającym ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Kilkanaście akwariów i basenów zamieszkują zwierzęta naturalnie występujące w Morzu Czerwonym, rzece Nil, krainie Wielkich Rowów Afrykańskich, głębi Kanału Mozambickiego, na Plażach Wybrzeża Szkieletów i w Dżungli dorzecza Kongo.


Rekiny, płaszczki i duże ryby pelagiczne można podziwiać z podwodnego tunelu o długości osiemnastu metrów. Pingwiny i kotiki afrykańskie to przedstawiciele Namibii. Rafa Morza Czerwonego przyciąga bajecznie kolorowymi rybami i sporą kolekcją sztucznych koralowców. Hipopotamy, zwane końmi rzecznymi, reprezentują mieszkańców Nilu. Tuż obok mieszkają mrówniki i kolonia golców. W ich pobliżu znajdują się dwa akwaria z niezwykłymi rybami z endemicznych jezior Wielkich Rowów Afrykańskich - Tanganiki i Malawi. Wycieczkę po strefie Afryki Wschodniej kończymy spotkaniem z małymi antylopami – dikdikami. Mieszkają tu również ptaki – cztery gatunki kaczek egzotycznych, ibisy i waruga. Zwolennicy mocnych wrażeń mogą nacieszyć się widokiem dwóch ośmiometrowych wodospadów oraz rozsuwanym latem dachem, a na tym nie koniec wrażeń. Nie zapominajmy o krokodylach, manatach, murenach, selenach i rekinie rogatym, a także nowych mieszkańcach Afrykarium, których wciąż przybywa.


Budynek Afrykarium składa się z trzech kondygnacji, z czego jedna jest zlokalizowana całkowicie pod ziemią. Oprócz kompleksu zamieszkanego przez zwierzęta, znajduje się w nim również sala konferencyjna, sala edukacyjna oraz restauracja i sklep z pamiątkami. Na terenie obiektu możliwa jest organizacja wydarzeń specjalnych takich jak: konferencje, szkolenia, bankiety, a nawet urodziny dla dzieci.


Więcej informacji: afrykarium.com.pl

 

Miejsce: ZOO i Afrykarium Wrocław

ul. Zygmunta Wróblewskiego 1-5

51-618 Wrocław
Telefon:71 340 71 19

 

źródło: bryla.pl

 

źródło: mojekonferencje.pl

 

źródło: archinea.pl

 

źródło: polskieszlaki.pl

 

źródło: zoo.wroclaw.pl

 

źródło: zoo.wroclaw.pl

 

źródło: zoo.wroclaw.pl

 

 

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć