Wrocław

Firlej Dzieciom: Taka pchła

Firlej Dzieciom: Taka pchła

Kuchnia to miejsce kryjące wiele bardzo zabawnych historii, gdzie na co dzień mieszkają zgraje nieodkrytych bohaterów, choć aby ożyli trzeba by dodać szczyptę wyobraźni.

 

Strefa Kultury Wrocław zaprasza 27 lipca na pełen humoru spektakl z cyklu FIRLEJ DZIECIOM w wykonaniu Teatru Malutki pt. „Taka Pchła”.

 

„Taka Pchła” to spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu.

Jego akcja rozgrywa się w kuchni, a poszczególne sceny są ilustrowane przy pomocy przedmiotów kuchennych, które stają się bohaterami opowieści i rekwizytami. Pobudza wyobraźnię dzieci, sugerując, że przy wnikliwym spojrzeniu i odrobinie wyobraźni, z przedmiotów codziennego użytku można stworzyć bohaterów różnych opowieści.

 

„Taka Pchła” jest przedstawieniem przepełnionym dowcipem i radosną zabawą teatralną. Przedstawienie adresowane jest do widzów w wieku przedszkolnym i szkolnym, choć w zasadzie widzowie w każdym wieku bawią się na nim znakomicie 

 

  • Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Wolańska
  • Scenografia: Anna Jędraszczyk
  • Muzyka: Jan Targowski
  • Wystąpią: Katarzyna Stanisz, Małgorzata Wolańska
  • Cena biletu: 25 zł
  • Zakup biletu

 

„Teatr Malutki” jest teatrem wędrowny, który wywodzi się z łódzkiego Teatru Lalek „Arlekin”. Powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie na kameralne spektakle, które mogłyby dotrzeć bezpośrednio do widza: w domach kultury ,teatrach , które nie mają własnego repertuaru adresowanego do najmłodszego widza, oraz wszędzie tam, gdzie istnieje na taki repertuar zapotrzebowanie. Teatr ten zapraszany jest także na festiwale i przeglądy sztuki teatralnej dla dzieci w kraju i za granicą.

 

https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/teatr/1363620-firlej-dzieciom-spektakl-taka-pchla

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć