Wrocław

Miasto z piernika w Sky Tower!

Miasto z piernika w Sky Tower!

Oprószone pierzynką ze słodkiego lukru, rozświetlone bajkowymi lampkami, wykonane w stu procentach z piernika miasto. Największa na świecie piernikowa makieta czeka na Was od 22 listopada 2023 roku we Wrocławiu.

 

Miasto z Piernika robi wrażenie - to ponad 1600 kilogramów aromatycznego korzennego ciasta. W sercu tego słodkiego cudu znajduje się Wrocławski Ratusz, kościół, zoo, dom Baby Jagi, dworzec, młyn, piekarnia i setki piernikowych chatek. Świąteczny zapach jest rezultatem użycia aż 200 kilogramów miodu i 50 kilogramów aromatycznych przypraw korzennych. Miasto jest zanurzone w słodkiej pierzynce z lukru wytworzonego z 421 jajek, 210 soczystych cytryn i 465 kilogramów cukru pudru. W Mieście z Piernika pojawią się również bajkowe scenki stworzone przez Jowitę Woszczyńską, która zdobyła Mistrzostwo Polski w dekoracji tortów Expo Sweet 2017 i 2019 oraz Mistrzostwo świata w dekoracji tortów Cake Designers World Championships FIPGC Milano 2019. Stworzeni z masy cukrowej Małgosia, Jaś i Baba Jaga oraz Baletnica i Dziadek do Orzechów spotkają się w otoczeniu oprószonych śniegiem pierników. 

 

Kolejkowo jest czynne jest także w pierwszy i drugi dzień świąt. Niepowtarzalną wystawę można podziwiać od 22 listopada do końca lutego w cenie biletu wstępu.

 

Więcej: https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/sztuka/1329428-miasto-z-piernika-kolejkowo-sky-tower

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć