Wrocław

Baśń o grającym imbryku - propozycja z cyklu FIRLEJ DZIECIOM

Baśń o grającym imbryku - propozycja z cyklu FIRLEJ DZIECIOM

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na pełen humoru spektakl pt. „Baśń o grającym imbryku”! Spektakl to propozycja na miłe i familijne niedzielne południe.

 

Propozycja z cyklu FIRLEJ DZIECIOM w wykonaniu Teatr Wariate to opowieść o magicznym czajniczku, który odmienia całkowicie życie głównego bohatera – Kowala.

 

Dawno, dawno temu w pewnej kuźni pracował wytrwale młody Kowal. Każdego dnia wykuwał podkowę za podkową, aż wreszcie poczuł ogromne zmęczenie żmudną robotą. Któregoś dnia o pomoc w podkuciu koni prosi Wróżka.

Kowal, pomimo zmęczenia, spełnia jej prośbę. Jako zapłatę otrzymuje niezwykły podarunek – zaczarowany imbryk… Za sprawą tego magicznego czajniczka życie naszego bohatera całkowicie się odmienia, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

 

Spektakl osnuty jest na kanwie tradycyjnej baśni – nie brak w nim charakterystycznej baśniowej powtarzalności ani elementów magicznych.

Ze względu na współczesny, pełen humoru tekst. Zabawne dialogi i perypetie trójki przyjaciół czynią ten spektakl miłą rozrywką dla całej rodziny z nutką refleksji, aby cieszyć się tym, co mamy.

 

  • Scenariusz: Marta Guśniowska
  • Reżyseria: Sylwia Cyris, Marek Cyris
  • Scenografia: Marek Cyris
  • Współpraca scenograficzna i projekty lalek: Anna Chadaj
  • Muzyka: Michał Łaszewicz
  • Występują: Sylwia Cyris, Marek Cyris

 

FIRLEJ DZIECIOM to zainicjowany w 2021 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski.

 

Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci.

 

  • Wiek dzieci: 5+
  • Czas trwania: ok. 45 min.
  • Bilety
 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć