Wrocław

Wakacje z MPK Wrocław

Wakacje z MPK Wrocław

Miejski przewoźnik w ramach akcji „Wakacje z MPK Wrocław” zaprasza dzieci w wieku 4-12 lat na zajezdnię autobusową przy ulicy Obornickiej oraz zajezdnię tramwajową przy ul. Słowiańskiej.

 

Najmłodsi będą mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca kierowcy, motorniczego, poznać tajniki funkcjonowania zajezdni oraz zwiedzić zabytkowe pojazdy.

 

Podczas wycieczki po zajezdni, uczestnicy poznają kulisy pracy kierowcy, odwiedzą dyspozytornie i salę kierowców, wezmą udział w specjalnym przejeździe autobusem przez stację paliw, halę pozjazdową, myjnię (wraz z prezentacją procesu automatycznego mycia autobusu od wewnątrz pojazdu) oraz dowiedzą się, na czym polega obsługa techniczna i przygotowanie autobusu. 

 

Ponadto dzieci poznają historię zabytkowych autobusów – Jelcza 043 oraz Ikarusa.

Będą także mogły wejść do środka i zrobić zdjęcie za kierownicą pojazdu.

Uczestnicząc w wydarzeniu, dzieci będą mogły poznać historię zajezdni oraz wiele ciekawych informacji o infrastrukturze obiektu czy tramwajowym taborze.

 

Uczestnicy zwiedzą tramwaj, usiądą w kabinie motorniczego, zrobią sobie zdjęcia, a także dowiedzą się, jak działa zwrotnica i będą mogli przełożyć ją kluczem z pomocą przewodnika. 

 

Poza tym zaprezentowany zostanie im sprzęt Pogotowia Dźwigowego oraz historyczne tramwaje. 

 

Na koniec dzieci zawitają w dyspozytorni i sali motorniczych, gdzie dowiedzą się, na czym polega praca dyspozytora i jak rozpoczyna się dzień pracy motorniczego, zanim wyruszy w trasę.

 

Zapisy na wydarzenie odbywają się drogą mailową na adres: wakacje2023@mpk.wroc.pl.

 

Więcej:

Mat. organizatora

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć