Warszawa

Ochłoda w upalne dni

Ochłoda w upalne dni

Pogoria III to zbiornik wodny, znajdujący się w Dąbrowie Górniczej. Przyciąga szeroką plażą, strzeżonym kąpieliskiem, molo oraz ścieżką rowerowo - spacerową, okalającą cały zbiornik (jej długość to ok 6 km).

 

Na miejscu znajduje się parking, chociaż w wysokim sezonie często pojawia się problem ze znalezieniem miejsca. Na dzieci czeka duży plac zabaw, z nowoczesnym wyposażeniem a na dorosłych siłownia plenerowa. Deptak jest położony w bezpiecznej odległości od linii wody, więc spokojnie można spacerować z małymi dziećmi (uwaga jednak na rowerzystów). Starszaki chętnie korzystają z wypożyczalni gokardów ale jeżdżenie nimi w tłumie (jaki zazwyczaj pojawia się tam w ciepłe weekendy) nie należy do przyjemności.

 

Pogoria III zapewnia możliwość uprawiania licznych sportów wodnych (zaplecze do wypożyczenia kajaków czy rowerków wodnych znajduje się po lewej stronie od głównego wejścia na deptak). Wydzielona strefa do pływania, objęta nadzorem ratowników, znajduje się w okolicach molo. Ci, którzy nie lubią wylegiwać się na słońcu, mogą skorzystać z obszernych terenów zalesionych, znajdujących się wokół jeziora.

 

Przy głównym deptaku, w okolicach plaży zlokalizowanych jest kilka punktów gastronomicznych o ofercie typowej dla wakacyjnych kurortów. Zwolennicy naprawdę dobrej kawy, mogą skorzystać z oferty mobilnej kawiarni, która stoi nieopodal placu zabaw.

 

Miejsce to, jest chętnie wykorzystywane do organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych - od koncertów poczynając, przez czytanie na plaży a na pokazach pirotechnicznych kończąc. Bogata oferta dotyczy także imprez sportowych (dla dzieci i dorosłych w różnych dyscyplinach).

 

Polecamy na spacer jak i całodzienny, rodzinny wypoczynek na plaży.

 

To, co się dzieje na plaży nad Pogorią III, możecie śledzić na bieżąco TUTAJ>>>

 

fot. UM Dąbrowa Górnicza

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć