Warszawa

Recenzja gry "Obłędny rycerz"

Dzielny rycerz rusza na ratunek porwanej przez złoczyńców księżniczce. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy warto pomóc mu w wypełnieniu misji, przeczytajcie naszą recenzję najnowszej gry od FoxGames!


Pierwszym, co uderza po otworzeniu pudełka z zawartością planszówki, jest ilość elementów, jaka się na nią składa. 20 map z różnymi światami, cztery dźwignie, licznik życia oraz całe mnóstwo przeróżnego rodzaju - od lasek dynamitu do strażników - przeszkód. To wszystko staje na drodze zmierzającego na ratunek księżniczce rycerza. Początkowo całość może odrobinę przytłaczać, jednak instrukcje załączone do gry są na tyle jasne, że uczestnicy zabawy nie powinni mieć trudności ze zrozumieniem, do czego te poszczególne części służą.

 


Prawdziwe wyzwanie zacznie się dopiero w momencie, gdy wszystkie elementy zostaną już na planszy rozłożone, a gracze będą musieli doprowadzić rycerza z punktu startowego do przejścia w kierunku kolejnej mapy. Osiągnięcie celu wymaga od nich manewrowania czterema dźwigniami, które podnoszą lub obniżają podłoże tak, że figurka rycerza przesuwa się po nim w zależności od siły nacisku, jaki pada na nie z konkretnej strony. Jest to zadanie, do którego potrzeba mnóstwa cierpliwości, zręczności i kooperacji - aby rycerz bezpiecznie dotarł do mety, wszyscy uczestnicy muszą być równie uważni i skupieni na ruchach zarówno swoich, jak i pozostałych graczy.


Wyzwanie postawione przed zawodnikami bywa chwilami bardzo trudne - dla najmłodszych być może nawet za trudne - ale dzięki temu właśnie zabawa aktywizuje i wciąga. Uczestnicy skupiają się na wykonaniu odpowiednich ruchów tak bardzo, że gra całkowicie ich pochłania, jednocześnie rozwijając w nich umiejętności manualne i zdolność do pracy w grupie - własna koordynacja jest tutaj bowiem równie ważna, co gotowość do ustąpienia i oddania przewodzenia innym.


"Obłędny rycerz" to świetnie przemyślana gra, która przez cały czas trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić. Mimo że przeznaczona dla dzieci powyżej sześciu lat, z pewnością będzie stanowiła wyzwanie także i dla ich rodziców, a do gustu przypadnie całej rodzinie!

 

 

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć