Warszawa

Recenzja gry "Obłoczki"

Gra "Obłoczki" od FoxGames to rozwijająca wyobraźnię i ćwicząca spostrzegawczość zabawa przeznaczona już dla najmłodszych członków Waszych rodzin. Sprawdźcie, czy układanie kształtów z fragmentów pierzastych chmur to zajęcie dla Was!


Ta malownicza, utrzymana w niebiesko-białej kolorystyce gra przebiegać może w dwóch trybach: trybie współpracy i trybie rywalizacji. Zasady obydwu z nich są przejrzyste i jasne - w trybie współpracy wszyscy uczestnicy zabawy jednoczą siły, by jak najszybciej odnaleźć kształty, które mogą tworzyć tytułowe "Obłoczki", podczas gdy w trybie rywalizacji zawodnicy konkurują między sobą o to, komu najprędzej uda się wyszukać dwie połówki tego samego kształtu utworzonego z białych kłębów chmur. Obie wersje zmuszają graczy do wysilenia zarówno spostrzegawczości, jak i wyobraźni, rozwijając tym samym ich kreatywność oraz zwiększając tempo reakcji.

 


Niewątpliwym atutem gry jest sama jej szata graficzna, która przykuwa oko swoim bajkowym wyglądem, idealnie nadającym się dla dzieci w tak wczesnej grupie wiekowej, dla jakiej jest ona przeznaczona (4+). Może się jednak okazać, że najwięcej radości zabawa sprawi nieco starszym z naszych pociech, którym skupienie się na chwilami trudnym zadaniu odnajdywania odpowiednich kształtów przyjdzie prawdopodobnie z większą łatwością, niż młodszym z graczy. Jest to bowiem gra, w której emocje zostają odłożone na bok, a do zwycięstwa prowadzi koncentracja i czujność, dlatego też nie wszystkim dzieciom musi ona przypaść do gustu.


Dla tych z Was jednak, którzy mają ochotę spędzić ciche popołudnie pochyleni nad malowniczymi kłębami pierzastych chmur, jednocześnie ćwicząc swoją wyobraźnię oraz tempo reakcji, gra "Obłoczki" jest zdecydowanie warta polecenia!

 

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć