Warszawa

Recenzja gry "Obłoczki"

Gra "Obłoczki" od FoxGames to rozwijająca wyobraźnię i ćwicząca spostrzegawczość zabawa przeznaczona już dla najmłodszych członków Waszych rodzin. Sprawdźcie, czy układanie kształtów z fragmentów pierzastych chmur to zajęcie dla Was!


Ta malownicza, utrzymana w niebiesko-białej kolorystyce gra przebiegać może w dwóch trybach: trybie współpracy i trybie rywalizacji. Zasady obydwu z nich są przejrzyste i jasne - w trybie współpracy wszyscy uczestnicy zabawy jednoczą siły, by jak najszybciej odnaleźć kształty, które mogą tworzyć tytułowe "Obłoczki", podczas gdy w trybie rywalizacji zawodnicy konkurują między sobą o to, komu najprędzej uda się wyszukać dwie połówki tego samego kształtu utworzonego z białych kłębów chmur. Obie wersje zmuszają graczy do wysilenia zarówno spostrzegawczości, jak i wyobraźni, rozwijając tym samym ich kreatywność oraz zwiększając tempo reakcji.

 


Niewątpliwym atutem gry jest sama jej szata graficzna, która przykuwa oko swoim bajkowym wyglądem, idealnie nadającym się dla dzieci w tak wczesnej grupie wiekowej, dla jakiej jest ona przeznaczona (4+). Może się jednak okazać, że najwięcej radości zabawa sprawi nieco starszym z naszych pociech, którym skupienie się na chwilami trudnym zadaniu odnajdywania odpowiednich kształtów przyjdzie prawdopodobnie z większą łatwością, niż młodszym z graczy. Jest to bowiem gra, w której emocje zostają odłożone na bok, a do zwycięstwa prowadzi koncentracja i czujność, dlatego też nie wszystkim dzieciom musi ona przypaść do gustu.


Dla tych z Was jednak, którzy mają ochotę spędzić ciche popołudnie pochyleni nad malowniczymi kłębami pierzastych chmur, jednocześnie ćwicząc swoją wyobraźnię oraz tempo reakcji, gra "Obłoczki" jest zdecydowanie warta polecenia!

 

 

 

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć