Warszawa

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej Filmoniada

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej Filmoniada

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej Filmoniada to wydarzenie, w którym bierze udział ponad 10 tysięcy dzieci z Koszalina i okolic.

 

Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej Filmoniada

 

Co roku zapraszamy gwiazdy, które wprowadzają naszych najmłodszych kinomaniaków w świat bajek. Gościliśmy już Katarzynę Figurę, Barbarę Kurdej-Szatan, Edytę Jungowską a w 2019 roku Julię Kamińską. Wydarzenie kulturalne skierowane jest do najmłodszych odbiorców z terenu Koszalina, a jego głównym założeniem jest promocja sztuki filmowej wśród widzów w wieku szkolno-przedszkolnym.

 

Przedsięwzięcie trwa dwa dni, podczas których odbywają się m. in. projekcje bajek, wystawy, spotkania z gwiazdą festiwalu, koncerty, konkursy czy talent show. Tradycją festiwalu jest kolorowy korowód utworzony z koszalińskich przedszkolaków oraz postaci z bajek, który prowadzi dzieci z Rynku Staromiejskiego prosto do miejsca festiwalu rozpoczynając tym samym pierwszy dzień festiwalu. W drugi dzień odbywa się casting dziecięcych talentów zorganizowany we współpracy z telewizją TV MAX.


W przyszłym roku, w dniach 23-24 marca, będziemy obchodzić już piątą edycję, i nie zwalniamy tempa! Filmoniadą zawładną postacie komiksowe. Poza stałymi punktami programu, gościć będziemy króla dubbingu Jarosława Boberka. Przyjedzie do nas również teatr Kamienica z Warszawy, ze wspaniałym spektaklem Tytus, Romek i Atomek. Nie zabraknie też interaktywnej wystawy z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci jak co roku otrzymają od nas pakiety festiwalowe.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Konkurs - "Narysuj komiks!"

 

Zapraszamy wszystkie dzieci do wykonania pracy plastycznej pn. „Narysuj komiks”. Może to być Wasza własna historia, jakieś zdarzenie ze szkoły, ulubiony bohater filmowy, jakieś ważne wydarzenie z życia Waszej rodziny lub po prostu coś kosmicznego. Prace należy wykonać w formacie min. A3, dowolną techniką plastyczną np.: ołówek, kredki, węgiel, pastele, farby, techniki graficzne (bez grafiki komputerowej), kolaż, itp.

 

Po wykonaniu pracy przynieście ją osobiście do sekretariatu CK105 lub wyślijcie pocztą/kurierem na adres: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, ul. Zwycięstwa 105, 75-001 Koszalin.

 

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2020 (decyduje data stempla pocztowego). Wyniki konkursu ogłosimy w sobotę 8 lutego 2020 r. podczas seansu Kina Małego Widza, natomiast wręczenie nagród nastąpi w trakcie Festiwalu 23-24 marca 2020 r. Wszystkie prace będzie można podziwiać w holu kina podczas 5 edycji Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej Filmoniada.

 

Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody!

Regulamin do pobrania na stronie www.ck105.koszalin.pl

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć