Warszawa

Przystanek Sienkiewicz już za nami!

Przystanek Sienkiewicz już za nami!

 

Ponad dwa tysiące osób wzięło udział w tegorocznym Przystanku Niepodległość organizowanym przez Muzeum Historii Polski z okazji narodowego święta 11 listopada. Była to już 11. edycja tej imprezy.

 

Głównymi atrakcjami  tegorocznego  Przystanku były  trzy gry miejskie (dla dzieci i dla dorosłych), których tematem przewodnim był Henryk Sienkiewicz (trwa rok autora Trylogii) oraz rocznica odzyskania niepodległości.

 

Natomiast w warszawskiej galerii Kordegarda prezentowana jest  wystawa „Małe Wielkie Historie” – efekt społecznej zbiórki. Około 100 osób wzięło udział w spacerze po Żoliborzu, po miejscach związanych z II RP.

 

W imprezie brały udział całe rodziny, zastępy harcerskie i grupy szkolne. Niektórzy z nich uczestniczyli w poprzednich grach organizowanych przez MHP. Wiele osób wykazywało się znakomitą znajomością twórczości autora Trylogii. Wszyscy chętni mogli głosować na swoją ulubioną powieść Sienkiewicza, wyniki niebawem opublikujemy na Facebooku.

 

Wielu turystów w tym także z zagranicy zobaczyło w Kordegardzie film szwedzkiego dyplomaty z 1939 roku dokumentujący Warszawę w pierwszych miesiącach wojny. W namiotach informacyjnych Warszawiacy oglądali z zainteresowaniem wizualizację projektu budynku MHP, który stanie na Cytadeli.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Fot. MHP/Magdalena Głowacka

 

1/6
1/6
2/6
2/6
3/6
3/6
4/6
4/6
5/6
5/6
6/6
6/6

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć