Warszawa

Rekordowa suma dla projektu Urtica Dzieciom!

Rekordowa suma dla projektu Urtica Dzieciom!

Rekordowa suma – 40 529 4,00 zł – zebrana została podczas 19. aukcji prac plastycznych projektu Urtica Dzieciom, która odbyła się wczoraj, 30 listopada 2016 r. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Cała kwota przeznaczona będzie na wsparcie 17 dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele świata kultury i biznesu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.urticadzieciom.pl.


W programie znalazła się tzw. duża aukcja prowadzona przez konferansjera ze sceny, obejmująca 35 obrazów, podczas której zebrano aż 320 000 00 zł, a także mała aukcja z 85 pracami, spośród których 5 stanowiły wykonane z masy solnej anioły. Ta druga przyniosła 85 2945 zł.

 

Organizatorzy nie kryli zachwytu nad hojnością swoich gości: – Po raz kolejny przekonaliśmy się, że świat biznesu nie jest zamknięty w bezdusznych technologiach czy korporacyjnych procedurach. To świat ludzi o wielkich sercach, wrażliwych na drugiego człowieka, z ogromną troską myślących o tych, którzy sami sobie pomóc nie mogą. I właśnie w imieniu wszystkich naszych małych podopiecznych chcemy dziś szczególnie wypowiedzieć „dziękuję” – przyznaje Tomisław Bensari, prezes zarządu firmy PGF Urtica.

 

Dwa najdroższe obrazy znalazły swoich nowych właścicieli za 20 000 zł każdy. Autorem jednego z nich jest 10-letni Piotr Turek ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach, drugą namalowali: Igor Bioniok (lat 7) i Paulina Procek (lat 14) z Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 przy SPSK nr 1 im. Prof. S. Szyszko w Zabrzu. Cały dochód ze sprzedaży prac trafi do szpitali w formie m.in. specjalistycznego sprzętu medycznego, umożliwiając tym samym powrót do zdrowia kolejnym dzieciom. W ubiegłym roku 120 dzieł zostało wylicytowanych za kwotę 385 540 zł.

 

Z przyjemnością obserwowaliśmy reakcje gości, którzy przybyli na licytację, by wesprzeć finansowo projekt Urtica Dzieciom. Spodziewali się prostych malunków wykonanych niezdarną jeszcze kreską kilkulatków, a nierzadko kupili prawdziwe dzieła sztuki! Widzieliśmy więc radość ze wsparcia naszych podopiecznych, ale i nieukrywany zachwyt nad talentem tych, których codzienność stanowią przecież szpitalne korytarze – opowiada koordynatorka, Anna Marusia.

 

Nie zabrakło części artystycznej wieczoru, którą uświetnił swoją obecnością wrocławski Chór Medici Cantantes. Gospodarzem całości był Paweł Krupski, wrocławski producent, reżyser i aktor, z pomocą Mai Suchanek, podopiecznej projektu. W licytacji z jednej z prac pomogła także Katarzyna Groniec, znana piosenkarka i aktorka.

 

Aż do 14 grudnia br. można wziąć udział w aukcji online, kierowanej do wszystkich, którym na sercu leży los walczących z chorobami nowotworowymi najmłodszych. Ich prace dostępne są na: http://www.urticadzieciom.pl/#n_258-aukcja-online katalogu. Wystarczy wybrać dowolną i – wraz z deklarowaną kwotą – wysłać jej numer na: biuro@urticadzieciom.pl. O wynikach i najwyższej zaproponowanej cenie licytanci informowani będą na bieżąco.

 

Ambasadorami realizowanego od 1997 roku przedsięwzięcia są: Krystyna Janda, Anna Dymna, prof. Alicja Chybicka, prof. Jan Miodek oraz Jerzy Stuhr. Mianownikiem akcji polegającej na trwających cały rok warsztatach plastycznych w szpitalach, jest doroczna aukcja charytatywna, podczas której licytowane są prace stworzone przez dzieci dotknięte chorobą nowotworową. Pierwsza edycja projektu odbyła się z inicjatywy ówczesnego Zarządu w siedzibie firmy PGF Urtica, zorganizowano ją wśród pracowników. Od 2003 roku aukcja organizowana była w wyjątkowych miejscach Wrocławia związanych z kulturą i sztuką. W 2009 roku Fundacja Dbam o Zdrowie została partnerem projektu.

W szpitalach organizowane były pierwsze warsztaty połączone z czytaniem bajek. Kolejne edycje cieszyły się coraz większym zainteresowaniem i gromadziły z roku na rok coraz większą ilość gości. W tym roku organizatorzy spodziewają się ok 300 uczestników. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Dolnośląski – Paweł Hreniak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz oraz Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest PGF Urtica Sp. z o.o.

 

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć