Warszawa

O sekretnym życiu zwierzaków domowych

O sekretnym życiu zwierzaków domowych

Niebawem Światowy Dzień Zwierząt. Idealna wręcz okazja, by przybliżyć tajemnice naszych domowych pupili. Macie pieska? A może kotka? Ktoś hoduje ptaszki w klatce? Albo gryzonie? A może Waszym marzeniem jest posiadać zwierzątko domowe?

 

Twórcy Minionków zapraszają na swój film, w którym zabierają nas w sekretny świat zwierząt nie tylko domowych, ale także miejskich: miejscem akcji jest Nowy Jork. Jest to zdecydowany, ogromny plus tej animacji: w kreskówce metropolia wygląda, jak prawdziwy amerykański eden, spełnienie snu o potędze, miasto o wielu klimatach, którego integralną częścią są także zwierzęta: te domowe, często wypieszczone i zadbane oraz te uliczne – mieszkańcy śmietników, studzienek i kanałów. Świat "zwierzęcej gangsterki" jest imponująco różnorodny.

 

Zwierzęta domowe przybierają wiele cech ludzkich: słuchają muzyki, mają zamiłowania estetyczne i wyszukany gust kulinarny (szczególnie wypasiona kotka), organizują zwierzęce imprezy, ale nade wszystko kochają swoich właścicieli ze wzajemnością.

 

Splot okoliczności oraz przypadek sprawia, że zwierzęcy bohaterowie zostają wplątani w sytuację, która powoduje, że muszą stawić czoła niebezpieczeństwom i ekstremalnym przygodom. A zaczyna się od momentu, gdy sympatycznemu kundelkowi, Maxowi przybywa kolejny futrzasty domownik, z którym musi podzielić domową przestrzeń oraz miłość swojej pani.

Jesteśmy świadkami, jak wielka może być zwierzęca przyjaźń, co zdziałać może integracja międzygatunkowa oraz...jak wygląda nowojorskie, zwierzęce podziemie.

Po wyjściu z kina kocham moje zwierzątka jeszcze bardziej i zastanawiam się, jak spędzają czas pod moją nieobecność.

 

Jedynym minusem jest....oglądanie tego filmu w Multikinie. Polecam z całego serca, ale na wyjście z dzieckiem do kina radzę wybrać kino studyjne, gdzie nie ma reklam, które zajmują 20 minut czasu przed projekcją, na którą się przyszło.

 

Agnieszka Bińczycka
film „Sekretne życie zwierzaków domowych” dostępny w kinach od 23 września 2016

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć