Warszawa

Czy można z dziećmi rozmawiać o nietolerancji, samotności, odrzuceniu?

Czy można z dziećmi rozmawiać o nietolerancji, samotności, odrzuceniu?

Po pierwszej edycji projektu „Brzydkie kaczątko” już wiemy, że można, a nawet trzeba!

 

Odpowiadając na te potrzeby już we wrześniu Gustaw z projektem kulturalnym “Brzydkie kaczątko – II edycja” ponownie wyruszy w Polskę. Tym razem odwiedzimy maleńkie miejscowości w woj. lubelskim oraz w woj. łódzkim.

 

Spektakl “Brzydkie kaczątko” powstał z inspiracji baśnią H.CH. Andersena i skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Opowiedziana w oryginalny sposób – tylko za pomocą obrazów i dźwięków – muzycznie zilustrowana historia innego niż wszystkie kaczątka, w lekkiej i zabawnej formie dotyka ważnych zagadnień i oswaja trudne tematy.

 

Czy brzydkie kaczątko poradzi sobie ze swą odmiennością? Czy mieszkańcy podwórka go zaakceptują? Czy znajdzie przyjaciół? Jak potoczą się jego losy?

O tym i różnych emocjach towarzyszących dzieciom na co dzień będzie można porozmawiać w czasie warsztatów pospektaklowych, prowadzonych przez aktorów i dostosowanych formą do wieku odbiorców.

 

Spektakl “Brzydkie kaczątko” oraz warsztaty pospektaklowe z dziećmi i nauczycielami realizowane są w ramach projektu „Brzydkie kaczątko – II edycja”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W trakcie trwania projektu Fundacja odwiedzi 18 placówek oświatowych, w małych miejscowościach (do 20 tyś. mieszkańców), na terenie całej Polski i zagra bezpłatnie 18 przedstawień i przeprowadzi 18 interaktywnych działań pospektaklowych z dziećmi i ich opiekunami.

 

Więcej informacji o projekcie wraz z listą miejscowości biorących w nim udział znajduje się na stronie: http://alezgustawie.pl/gustaw/projekty/brzydkie-kaczatko-ii-edycja/

 

Zapraszamy także na nasz profil: https://www.facebook.com/alezGustawie.

 

1/5
1/5
2/5
2/5
3/5
3/5
4/5
4/5
5/5
5/5

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć