Warszawa

Gdzie na rower w Poznaniu?

Gdzie na rower w Poznaniu?

Poznaniacy zdecydowanie nie mogą narzekać na tereny rekreacyjne na terenie miasta. Jest ich tu bez liku, a jesienna pogoda to idealny czas na przejażdżki rowerowe. Gdzie można się wybrać na wycieczkę z rodziną na swoim bicyklu?

 

Park Cytadela

 

Położony na ogromnym terenie park to idealne miejsce na tego rodzaju wyprawy. Alejek jest tutaj pełno i są na tyle szerokie, że z powodzeniem znajdzie się na nich miejsce i dla rowerzystów i dla pieszych.

 

Malta

 

Miejsce łatwo dostępne, bo znajduje się bardzo blisko centrum. Ten sztuczny zbiornik, wokół którego znajdują się miejsca związane z rekreacją oraz restauracje ma tę zaletę, że jeśli znudzi nam się jazda na rowerze możemy chwilę odpocząć korzystając z innych atrakcji czy łatwo dostępnych punktów gastronomicznych.

 

Rogaliński park Krajobrazowy

 

Chociaż w miejsce to trzeba najpierw dojechać to naprawdę warto. Widoki są przepiękne o każdej porze roku. Wrażenie robią zwłaszcza majestatyczne stare dęby. W Parku tym znajdują się dwa rezerwaty przyrody a jego umiejscowienie wzdłuż rzeki dodatkowo nadaje temu miejscu jeszcze większej atrakcyjności.

 

Jezioro Strzeszyńskie

 

To naturalne jezioro położone w dolinie Bogdanki stwarza świetne warunki do wypraw na rowerze. Świeże powietrze lasu liściastego i sosnowego zachęcają miłośników wycieczek na dwóch kołach do odkrywania coraz to innych zakątków tego terenu. Linia brzegowa ma tu kilka dobrych kilometrów, więc zdecydowanie jest gdzie się wybrać.

 

Kampus Morasko

 

Mieszczą się tu budynki Kampusu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, więc część ścieżek jest asfaltowa. Dla tych którzy nie posiadają roweru dobra wiadomość - można je wypożyczyć na os. Sobieskiego!

 

Jezioro Rusałka

 

Trasa do niego biegnie przez Park Sołacki, który także jest świetnym miejscem na wyprawy rowerem. Po dotarciu na miejsce możemy jechać ubitą drogą pośród drzew. Decydując się na wyprawę wokół całego jeziora możemy sobie zrobić przerwę na piaszczysto-trawiastej plaży, na której jest także wiele punktów gastronomicznych. Miejsce to ze względu na łatwy dojazd z centrum stanowi ważny ośrodek rekreacyjny dla mieszkańców miasta. To tu odbywają się cykliczne spotkania cyklistów.


Rowerzystów ciągle przybywa, dlatego nawet w centrum sukcesywnie tworzone są specjalne ścieżki gdzie bezpiecznie można się poruszać na swoim bicyklu. Oby było ich jak najwięcej w naszym mieście!


 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć