Warszawa

Atrakcje na Malcie w Poznaniu

Atrakcje na Malcie w Poznaniu

Jest takie miejsce w Poznaniu, które tętni życiem zarówno w czasie lata, jak i w sezonie zimowym. Mowa oczywiście o Malcie, czyli miejscu który cieszy się opinią jednego z najbardziej ulubionych terenów rekreacyjnych poznaniaków.

 

Ten sztuczny zbiornik umieszczony niedaleko centrum przyciąga przede wszystkim amatorów aktywnego wypoczynku, ale nie tylko! Przepiękne tereny nad wodą stwarzają idealne warunki do jazdy na rowerze, rolkach czy joggingu, a trzeba przyznać, że chętnych na tego typu sport ostatnimi czasu zdecydowanie nie brakuje. Dla tych bardziej leniwych pozostaje zaś spacer lub plażowanie na Kąpielisku usytuowanym nieopodal pola piknikowego lub gra w Bowling lub Boule w “Bula Parku”.

 

 

Główną atrakcją tego miejsca jest jednak MaltaSki, która oferuje cały szereg aktywności dla dzieci i dorosłych. I tak, w sezonie letnim można tu pościgać się na pontonach, sprawdzić swe umiejętności precyzji i koncentracji na polu golfowym, przeżyć dreszczyk emocji na kolejce górskiej Adrenaline czy letnim torze saneczkowym Pepsi czy wypożyczyć rodzinne Eko-rowery i wybrać się na przejażdżkę wokół zbiornika. Dzieci mogą tu wyszaleć się na placu zabaw czy wziąć udział w Szkole Małego Kierowcy, a miłośnicy kultury w sezonie wakacyjny nadrobić swoje zaległości filmowe w dostępnym bezpłatnie Kinie Letnim MaltaSki! Turystów rok rocznie do Poznania przyciąga tor regatowy, na którym odbywają się Mistrzostwa Świata w kajakarstwie. Emocje towarzyszące wyścigom i kibicowaniu swojej drużynie można porównać z tymi, jakie towarzyszą fanom futbolu. Stającym w szranki z rywalami wtórują zagrzewającymi do walki o tytuł okrzykami nie tylko widzowie umieszczeni na trybunach, ale także przejeżdżający rowerzyści! Tego nie da się opisać, to po prostu trzeba przeżyć. Dlatego owe mistrzostwa corocznie przyciągają tłumy i cieszą się pełną frekwencję fanów tego rodzaju sportu, i nie tylko!

 

 

 

 

A jakie atrakcje czekają na nas w sezonie zimowym? Otóż kiedy temperatura spada poniżej zera na Malcie na oddających czeka lodowisko, narty oraz snowboard. Po drugiej stronie zbiornika zaś znajdują się Termy Maltańskie, czyli miejsce aktywnego wypoczynku w wodzie połączone ze strefą Spa. Co więcej, to właśnie tam odbywają się cieszące się coraz większą popularnością zajęcia zumby!

 

Słowem - na Malcie nie sposób się nudzić!


 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć