Warszawa

Dzień otwarty w Teatrze Nowym

Dzień otwarty w Teatrze Nowym

Choć do teatru można wybrać się zawsze, to możliwość podglądania go od kulis nie często się zdarza. Dlatego Teatr Nowy w Poznaniu 12 sierpnia otworzył się swoich gości zapraszając do środka wszystkich ciekawskich poznania tego magicznego miejsca “od kuchni”.

 

I tak, odwiedzający mogli między innymi uczestniczyć w pouczającej wycieczce po Teatrze i zobaczyć miejsca niedostępne dla widzów. Trasa spaceru po teatrze bowiem szła przez garderoby aktorów czy pracownie. Do tego można było spotkać się z inspicjentem, czyli osobą czuwającą nad tym aby w trakcie przedstawienia wszystko szło zgodnie z planem oraz zobaczyć krok po kroku pokaz charakteryzacji lub samemu uczestniczyć w teatralnej metamorfozie! Z tak wyjątkowej okazji skorzystało wielu chętnych, którzy na miejsce przybyli w towarzystwie swoich rodzin. Trzeba przyznać, że dla miłośników teatru to była prawdziwa gratka!

 

Przybyłe do teatru maluchy również nie miały czasu na nudę, bo “repertuar” atrakcji dla dzieci także obfitował w wiele interesujących propozycji! Na najmłodszych gości czekały stanowiska, na których mogły one dać upust swoim plastycznym talentom. Była także możliwość wykonania iście teatralnej charakteryzacji, a malowanie buziek to zdecydowanie coś obok czego dzieciaki nie potrafią przejść obojętnie! Chętnych do wykonania niestandardowego makijażu więc zdecydowanie nie brakowało. Wisienką na torcie niespodzianek czekających na maluchy było czytanie bajek przez aktorów Teatru Nowego.

 

 

 

Duże zainteresowanie wzbudzały ustawione na korytarzu kostiumy. Wytworne i misternie zdobione przykuwały uwagę nie tylko dorosłych gości, ale także ich pociech. Podobnie umieszczona w holu specjalna fotościanka z wyciętymi otworami na głowę, czyli coś co cieszy się niesłabnącym powodzeniem niezależnie od wieku. Chętnych do zrobienia zabawnych zdjęć nie brakowało!

 

Na koniec uczestnicy tego “dnia otwartego” mogli niczym aktorzy złożyć swój autograf na specjalnej tablicy gości uwieczniając swoją obecność podczas tego magicznego dnia. Z okazji otwarcia nowego sezonu teatralnego otrzymali bony na zakup biletu na spektakle w specjalnej obniżonej cenie!

 

 

Jedno nie ulega wątpliwości - dzięki tej wyjątkowej okazji ciekawość wielu fanów teatru została zaspokojona, zaś amatorzy spotkań ze sztuką nabrali apetytu na jeszcze więcej. No cóż, okazji do zobaczenia pasjonujących spektakli w najbliższym czasie z pewnością nie zabraknie. Sezon teatralny bowiem właśnie się rozpoczął!


 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć