Warszawa

Zatańcz ze mną - relacja z warsztatów

Zatańcz ze mną - relacja z warsztatów

Wspólny taniec dziecka z rodzicem oprócz waloru czysto zabawowego, to także ważny element budowania relacji opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Warsztaty “Zatańcz ze mną”, które odbyły się w Starym Browarze odwodniły jak wielka drzemie moc w tanecznym duecie rodzic-dziecko.

 

Nie bez kozery mówi się, że taniec ma działanie terapeutyczne. Ruch wyzwala w nas endorfiny, czyli hormony szczęścia przez co działa na nas niczym środek antydepresyjny. Dlatego rodzinne warsztaty w Starym Browarze to nie tylko świetna okazja do spotkań i relaksu, ale także wspólnego praktykowania jednej z najzdrowszych form zabawy! Ostatnie spotkanie poprowadziła pani Agnieszka Kryst, tancerka i performerka, absolwentka wydziału. Choreografii i Tańca na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Jej entuzjazm, pasja oraz świetny kontakt z dziećmi sprawił, że już po pierwszych kilku minutach od rozpoczęcia zajęć maluchy żywiołowo reagowały na każde taneczne wyzwanie i ochoczo naśladowały poszczególne ruchy. Natomiast partnerujący swoim pociechom rodzice sprawili, że mali uczestnicy czuli się na zajęciach naprawdę komfortowo.

 

 

Warsztaty rozpoczęła oczywiście rozgrzewka, bardzo istotny element każdej aktywności fizycznej. Po niej nastąpiła część właściwa, czyli taniec, pełen radości i spontaniczności, jednak wzbogacony konkretnymi zadaniami. Dzieci miały np. zbudować z rodzicem akrobatyczną figurę, naśladować ruchy wymyślone przez innych uczestników warsztatów, a na koniec wspólnymi siłami stworzyć jedyną w swoim rodzaju choreografię! Zwieńczeniem warsztatów były ćwiczenia rozciągające, które po tak intensywnej zabawie podziałały na maluchy i ich rodziców jak balsam na ich mięśnie.

 


Taniec to nie tylko świetna alternatywna dla innych - często nielubianych - aktywności fizycznych, ale także okazja do wyzwolenia pokładów fantazji. Mali uczestnicy warsztatów “Zatańcz ze mną” tworząc cały wachlarz pomysłowych kroków choreograficznych z pewnością udowodnili, że taniec to nie tylko zabawa. To istna kopalnia pomysłów na wyrażanie siebie i swoich emocji poprzez ruch!

 

Fot. Maciej Zakrzewski

 

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć