Warszawa

Gdzie na lody w Poznaniu?

Gdzie na lody w Poznaniu?

Nieprzemijające tego roku upału chyba wszystkim dają do wiwatu. Kiedy żar leje się z nieba szybko szukamy sposobów, aby szybko się schodzić i przynieść sobie upragnioną ulgę. Złotych rad na to co robić, aby podczas lata aby nie stopnieć na słońcu niczym bałwanek jest wiele. Jednym z popularniejszych i nie da się ukryć, że chyba najbardziej lubianym jest… jedzenie lodów! Takiemu pomysłowi na ochłodę “Tak” powiedzą chyba wszystkie dzieci.

 

Dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy przegląd miejsc w Poznaniu serwujących te pyszne specjały!

 

W sercu miasta bo na św. Marcinie znajdziecie MUU Pracownię, która oprócz standardowych smaków opartych na naturalnych składnikach oferuje także tak odważne kulinarne propozycje jak lody o smaku chleba ze słonecznikiem czy białej czekolady z rozmarynem!

 

Na pewno warta polecenia jest również Wytwórnia Lodów Tradycyjnych przy ul. Kościelnej, w której przygotowywane są one na bazie 100% naturalnych składników. Dla miłośników nieco lżejszych kalorycznie deserów w jej ofercie są także pyszne sorbety ze świeżych owoców sezonowych np. malin, moreli, wiśni czy jeżyn.
 

Podobnie rzecz się ma w miejscu zwanym Fifne LODY Naturalne na ulicy Gronowej. Miłośnicy łakoci mogą tam znaleźć takie smaki jak: śmietanka z miodem i sezamem, beza z truskawkami, malaga z winem marsala i rodzynkami, a nawet karmel z solą!
l

Fanom lodów powinna spodobać się także lodziarnia Kolorowa przy na Placu Wolności. Solidne porcje i wyborny smak sprawiają, że zdecydowanie chce się tu wracać!
 

Lodziarnia Giovanni Volpe mieszcząca się przy ulicy Głogowskiej zaś oferuje produkty wytwarzane zgodnie z włoską recepturą. Można tu zjeść np. lody o smaku Marsa, maliny z miętą, chałwy czy toru hiszpańskiego.

Lody bez barwników i sztucznych aromatów, a przygotowywane ze świeżych składników oraz owoców sezonowych i egzotycznych znaleźć można  także w Iglotece na Krakowskiej.

Nietypową lodziarnią a właściwie molekularną lodziarnio-kawiarnią jest Marina na ulicy Matyi. To właśnie tam lody wytwarzane są przy pomocy ciekłego azotu… a wszystko na oczach klienta! Trzeba przyznać, że takiej atrakcji nie sposób sobie odmówić i z pewnością spodoba się ona nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.
 

Swojego loda na patyku można zaś stworzyć w miejscu nazwanym “Lodzia” przy ulicy Wrocławskiej. To nie lada gratka dla dzieciaków! A w mnogości posypek i polew można przebierać bez końca. Co ciekawe, są tu także lody bezcukrowe!
 

W naszym mieście oczywiście znajdzie się także coś dla bezglutenowców i weganów. Takie lody w ofercie posiada Lodziarnia Wroniecka 17.
 

Powrotem do dziecięcych lat i nie lada atrakcją jest także pałaszowanie lodów wprost z lodobusa ENDORFINA zlokalizowanego przy Family Cafe na ulicy Grunwaldzkiej. Oczywiście przygotowywanych na bazie świeżego mleka i śmietany.
 

Manufaktura Lodów Naturalnych znajdująca się przy ulicy Kościelnej zaś na w swojej ofercie tak niecodzienne smaki jak japońska zielona herbata, dacquoise lub smakowitości inspirowane słynnymi batonikami np. Twix, Knoppers, Kinder Czekolada Kinder Bueno czy Bounty.
 

Jak Wam się podoba przegląd najlepszych naszym zdaniem lodziarni w Poznaniu? Przyznacie chyba, że na samą myśl aż ślinka cieknie! Nie wiemy jak Wy, ale my nabraliśmy apetytu! Zatem po lody marsz!

 

 

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć