Tylko na Brave Kids Buriaci tańczą capoeirę, a Ugandyjczycy krakowiaka. To była rekordowa edycja projektu, z udziałem 113 młodych talentów, z 19 grup artystycznych z 15 krajów świata. Zobacz 6 niezwykłych fotografii z tegorocznej odsłony najodważniejszego projektu świata.
1. Warsztaty w języku sztuki
Talenty z 4 kontynentów na wspólnych warsztatach artystycznych Brave Kids. Dzieci wymieniają się umiejętnościami i wzajemnie inspirują – porozumiewają się w języku sztuki. W trakcie warsztatów powstają pomysły, które zaskakują później publiczność podczas spektakli Brave Kids.
2. Parada kolorów
Parada Brave Kids na wrocławskim Rynku to zawsze mocny punkt programu. Każda z grup goszczących miała okazję, żeby zaprezentować się mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska, którzy jak co roku tłumnie uczestniczyli w wydarzeniu i włączali się w pokazy odważnych dzieci.
3. Brave Festival i Brave Kids
Tancerki bharatanatyam – starożytnej, mistycznej tradycji hinduskiej. Organizatorom Brave Kids opowiedziała o nich Rama Vaidyanathan, mistrzyni tego tańca, która gościła na Brave Festival w 2014 roku. Dzięki jej zachwycie ideą projektu uczennice ze szkoły, z którą współpracuje przyjechały z New Delhi do Polski, aby uczestniczyć w projekcie Brave Kids.
4. Wielki finał
Finał Brave Kids 2015 na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Każda grupa pokazała swoje umiejętności i tradycje - zawsze z udziałem pozostałych artystów. Jak to wyglądało? Publiczność podziwiała na przykład dzieci z Buriacji tańczące capoeirę, Ugandyjczyków, Gruzinów czy Nepalczyków w polskim krakowiaku lub układy cyrkowe inspirowane przez małych Estończyków z udziałem m.in. hinduskich tancerek, Brazylijczyków czy dzieci z warszawskiej Pragi.
5. Koniec projektu, początek przyjaźni
Gdy projekt się kończy, płaczą Brave Kids i rodziny goszczące. Pożegnanie to moment pełen wzruszeń i emocji. Później dzieci i ich „polskie rodziny” pozostają w kontakcie, głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych.
6. Podróż w świat Brave Kids
Odważne dzieci z Indii na wieży zamku Grodno w Zagórzu Śl. koło Wałbrzycha. Magdalena Sawicka (na zdjęciu w środku), koordynatorka wałbrzyskiej edycji projektu, pojechała właśnie w podróż po Indiach i Nepalu. Odwiedzi 4 grupy, które brały udział w Brave Kids – trzy z Indii i jedną z Nepalu. Będzie to także okazja, aby zobaczyć jak uczestnictwo w projekcie wpłynęło na dzieci, ich działania artystyczne i społeczne w lokalnej społeczności oraz możliwość nawiązania kontaktu z kolejnymi grupami odważnych dzieci – praca nad projektem trwa przez cały rok!