Warszawa

Magiczny weekend w Bałtowie

Magiczny weekend w Bałtowie

W przepięknej scenerii świętokrzyskiego regionu i  magicznym klimacie legend o czarownicach, w miniony weekend odbyła się konferencja prasowa w Bałtowskim Kompleksie  Turystycznym. Zaproszeni dziennikarze wraz z rodzinami mieli szansę poznać historię powstania największego w Polsce Kompleksu Turystycznego, podążyć tropem dinozaurów oraz odkryć świętokrzyskie legendy, opowiadane przez aktorkę Kasię Bujakiewicz. 

 

 

W dniu  17 maja w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym  spotkali się dziennikarze z mediów ogólnopolskich oraz z regionu małopolskiego i świętokrzyskiego z Członkami Zarządu Stowarzyszenia Delta. Dziennikarze na zaproszenie kompleksu przyjechali wraz ze swoimi rodzinami. W czasie gdy dzieci odkrywały uroki bałtowskich terenów dziennikarze uczestniczyli w konferencji prasowej, przy udziale Prezesa Stowarzyszenia Delta Piotra Lichoty oraz Członków Stowarzyszenia Barbary Lichoty, Grzegorza Marca i Moniki Pękali. Podczas prezentacji goście mieli okazję zapoznać się z historią powstania Kompleksu, wszystkimi jego atrakcjami oraz planami rozwoju. 

 

60 ha świetnej zabawy przez cały rok

Po krótkiej prezentacji głos zabrał  Prezes Stowarzyszenia Delta Piotr Lichota, który z pełnym zaangażowaniem i pasją opowiadał o działalności Stowarzyszenia DELTA dla regionu świętokrzyskiego, a w szczególności dla gminy Bałtów. ”Stowarzyszenie DELTA  od 10 lat, czyli od powstania Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego stawia sobie za cel rozwój gminy Bałtów i jej okolic. Aktualnie kompleks odwiedza w sezonie około 350 tys. osób, co bardzo dobrze wpływa na działalność agroturystyki, z którą blisko współpracujemy. 

 

Jura Park, który jest swego rodzaju wizytówką Bałtowskiego Kompleksu, to nie tylko modele dinozaurów, ale również prace badawcze, w których uczestniczą przedstawiciele stowarzyszenia i pracownicy naukowi z Państwowego Instytutu Geologicznego. Chciałbym podkreślić, że wszystkie trzy nasze obiekty dynamicznie się rozwijają. Od maja w Bałtowie turyści mogą zobaczyć wystawę Dinozaurów Gondwany. Już pod koniec czerwca planowane jest otwarcie Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w JuraParku w Krasiejowie, natomiast w Solcu turyści mogą podziwiać modele gigantycznych grzybów i owadów.”  podkreślał Piotr Lichota założyciel Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.


Legendarna Sabathówka z gościem specjalnym

Po uroczystym obiedzie zaproszeni goście wraz z rodzinami udali się do Sabathówki, miejsca zlotów legendarnych, świętokrzyskich czarownic. Do magicznej Chaty Czarownic orszak poprowadziła, najważniejsza z bałtowskich czarownic – wiedźma Hogata wraz ze swoimi uczennicami.

Po przybyciu do Sabathówki dzieci najpierw mogły przejść przez Tunel Odwagi, za co otrzymały od Hogaty specjalne wyróżnienia w postaci stempli odwagi. Po tej konkurencji rodziny zostały zaproszone do kawiarenki u Tekli, gdzie nowa adeptka magii, dobra „czarownica” – Kasia Bujakiewicz opowiadała najmłodszym świętokrzyskie legendy o czartach i czarownicach. Dzieci chętnie brały udział w konkursie ze znajomości legend oraz śpiewały wraz z czarownicami piosenki. To nie jedyne atrakcje, które czekały na zaproszonych gości.

 

 

Następnego dnia wszystkie rodziny udały się w podróż po okolicy bałtowską kolejką, a następnie amerykańskim schoolbusem wyruszyły na wycieczkę po Zwierzyńcu Bałtowskim.

 

Piękna pogoda pozwoliła wszystkim Gościom Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego na skorzystanie również z pozostałych atrakcji, a więc: JuraParku wraz z Prehistorycznym Oceanarium, Parku Rozrywki, Rollercoastera, Kina Emocji Cinema 5D czy Ośrodka Jazdy Konnej „Krainy Koni”.       

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć