Warszawa

"kolorowe Nutki". Do zobaczenia za rok!

"kolorowe Nutki". Do zobaczenia za rok!

29. Festiwal Piosenki Dziecięcej „Kolorowe Nutki” już za nami. Przegląd ma na celu stworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu muzycznego oraz zainteresowania dzieci śpiewaniem piosenek. Przede wszystkim zależy nam na stworzeniu wspólnej dobrej zabawy,  nie pozbawionej jednak współzawodnictwa. Poprzez udział w Festiwalu dzieci poszerzają swoje zainteresowania muzyczne i wymieniają swoje doświadczenia.

 

Dla większości z nich jest to pierwsze zetknięcie z profesjonalną sceną i występ przed dużą widownią. W tym roku do konkursu zgłosiło się prawie 500 dzieci, które przyjechały do nas z całej Polski np. z Tarnowa, Kielc, Nowego Targu, Łańcuta, Nowego Sącza, Poznania.

 

Po dwóch dniach przesłuchań (19-20.05.2014), jury w składzie:  Grażyna Naszkiewicz-Smukalska (przewodnicząca), Dagmara Merecik i Janusz Butrym, zakwalifikowało 17 solistów i 4 zespoły do konkursu finałowego, który odbył się w środę, 21 maja o godz. 10.00 w sali teatralnej NCK.

 

Jury Festiwalu oceniało dobór repertuaru, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny w trzech kategoriach: I kat.: do 7 lat, II kat.: 8-12 lat. III kat.: 13-16 lat. Koncert poprowadzili Adam Małczyk i Michał Pałubski (Formacja Chatelet). Wszystkie dzieci występujące w Koncercie Galowym  otrzymały nagrody rzeczowe m.in.: sprzęt muzyczny, maskotki, artykuły sportowe i biurowe. Fundatorami nagród są: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nowohuckie Centrum Kultury.

 

Należy podkreślić, że tegoroczny poziom okazał się bardzo wysoki, a największa konkurencja panowała w najstarszej kategorii wiekowej: 13-16 lat. Ze stanowczością można stwierdzić, że nie brakuje nam uzdolnionej muzycznie młodzieży, i ciągle odkrywamy nowe talenty, na miarę tych ze znanych telewizyjnych programów muzycznych. Przekonał się o tym każdy, kto był na środowym koncercie.

 

 

Jesteśmy pewni, że o tegorocznych laureatach na pewno jeszcze w przyszłości usłyszymy, a wtedy będziemy bardzo dumni, że swoje pierwsze kroki stawiali właśnie na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury.


Wszystkich, którzy z różnych względów nie mogli wziąć udziału w Festiwalu, również tych, którym nie udało się zakwalifikować do finału, już teraz zapraszamy, by spróbowali swoich sił w przyszłym roku. 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć