Warszawa

Jak kreatywnie poznawać Alfabet

Jak kreatywnie poznawać Alfabet

Śladami wielkiego poety Juliana Tuwima z Bazgroszyt.pl

 

„Abecadło z pieca spadało …“ Kto z nas nie pamięta tego początku … Szczególnie teraz na początku roku szkolnego, kiedy jako rodzice myślimy o szkolnej ławce, książkach, zeszytach, piórnikach i kredkach …
        

Rok 2013 to rok poświęcony twórczości Juliana Tuwima, autora m.in. kultowego już „Abecadła”. Julian Tuwim to jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku, który pisał zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Do dziś jego utwory bawią kolejne pokolenia czytelników. Dla nas, rodziców małych dzieci, Tuwim znany jest przede wszystkim jako autor znakomitych, ponadczasowych wierszy dla dzieci, m.in. Lokomotywa, Ptasie radio, Okulary, Słoń Trąbalski, Bambo, Kotek, Abecadło, Rzepka.
        

Z okazji obchodów roku Tuwima edukacyjny portal Bazgroszyt.pl przygotował dla Was… oczywiście Abecadło! Ale to nie zwyczajna nauka alfabetu. Oprócz ćwiczeń do nauki pisania, na kartach Bazgroszytów są też rysunki do kolorowania, które dzieci uwielbiają oraz kolorowe naklejki. W nauce i odkrywania świata literek dzieciom towarzyszą sympatyczni Kredko- bohaterowie: Kredzia, Rysek i Kolorozaurus, którzy sprawiają, że nauka staje się jeszcze przyjemniejsza. Każda karta poświęcona jest innej literce alfabetu, które wkomponowane są w różne historyjki z udziałem bohaterów. Dziecko nie tylko poznaje alfabet w twórczy i kreatywny sposób, ćwiczy pisanie, lecz również doskonale się bawi, rozwijając wyobraźnię! A, jak wiadomo, nauka poprzez zabawę, to bardziej efektywna nauka. Im więcej kart z literkami wypełnicie, tym lepszy skutek. W zadaniach proponowanych przez Bazgroszyt.pl tradycyjne „szlaczki” zostały wplecione w zabawne historyjki rysunkowe, przygody bazgroszytowych bohaterów i kreatywne malowanki. Ich walorem jest otwarty charakter ćwiczeń – zawsze jest miejsce na inwencję dziecka, szukanie przez nie ciekawych i pomysłowych rozwiązań. Oprócz szerokiej oferty drukowanych materiałów do nauki pisania, Bazgroszyt.pl przygotował także aplikację na urządzenia mobilne do zabawy i nauki literek. Grając w grę Literki, dzieci rozwijają spostrzegawczość i trenują poznawanie literek. Twoje dziecko trenuje pamięć i spostrzegawczość, uczy się koncentracji, ćwiczy umiejętność dostrzegania szczegółów i kategoryzowania obiektów a przy tym świetnie się bawi!

 

Pomóż dziecku oswoić się z literkami i zachęcaj go do nauki pisania. Materiały od Bazgroszyt.pl na pewno ułatwią tę pracę.


Więcej na:
www.bazgroszyt.pl
www.bazgroszyt.pl/sklep
www.facebook.com/mowimyobrazami

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć