Warszawa

Fundacja Mówimy obrazami wspiera SOS Wioski Dziecięce

Fundacja Mówimy obrazami wspiera SOS Wioski Dziecięce

Rozwijanie wyobraźni, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i miłości oraz wzmacnianie pewności siebie dziecka to główne cele obu organizacji. Fundacja Mówimy obrazami wręcza dzieciom z Wiosek Dziecięcych kredki, Bazgroszyty i materiały do rysowania, by wspierać ich rozwój i edukację.

 

         Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizuje swoją misję w Polsce już od ponad 29 lat. Celem organizacji jest tworzenie rodzin dla potrzebujących dzieci oraz pomoc w kształtowaniu ich przyszłości.


          Każde dziecko ma prawo być otoczone miłością, szacunkiem i poczuciem bezpieczeństwa. Takie same wartości wyznaje fundacja Mówimy obrazami, która postanowiła wesprzeć SOS Wioski Dziecięce. Poprzez wspólną akcję, fundacja chce rozwijać wyobraźnię, kreatywność dzieci, pomagać w przygotowaniu ich do szkoły, zwiększać ich pewność siebie. Fundacja wręcza podopiecznym z SOS Wiosek Dziecięcych kredki, Bazgroszyty oraz materiały edukacyjne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku maluchów, które często znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej. Naturalna i rozwijana od najmłodszych lat pewność siebie pozwoli im lepiej rozpocząć naukę w szkole.


         Żeby dzieci mogły w przyszłości bez kompleksów wkroczyć w dorosłe życie, muszą się wszechstronnie rozwijać. Celem obu organizacji jest zapewnienie dzieciom jak najlepszego startu – w szkole oraz późniejszym życiu, a także rozwijanie ich samodzielności i pewności siebie, które pomogą osiągnąć sukces. SOS Wioski Dziecięce zapewniają też bogatą ofertę edukacyjną dla swoich podopiecznych. Misją fundacji Mówimy obrazami jest rozwój dziecięcej wyobraźni poprzez twórcze rysowanie. Fundacja wręcza maluchom wysokiej jakości kredki, Bazgroszyty i materiały edukacyjne w przedszkolach, szkołach, ośrodkach dla dzieci oraz organizuje warsztaty dla dzieci i rodziców. Do tej pory wręczyliśmy 34,5 tysiąca kredek, obdarowaliśmy 2,9 tysiąca dzieci. Tym samym misje obu organizacji łączą się, by dawać dzieciom jeszcze więcej.


          Pierwszym miejscem, do którego dotarli wolontariusze fundacji Mówimy obrazami była świetlica Wioski Dziecięcej w Lubiechowie w woj. zachodniopomorskim.


Więcej informacji:

 

www.wioskisos.org

www.mowimyobrazami.pl
www.bazgroszyt.pl
www.facebook.com/mowimyobrazami

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć