Warszawa

Rodzinna nauka podróżowania

Rodzinna nauka podróżowania

Włochy. Przewodnik dla dzieci

 

Publikacja e-book
Autor: Łukasz Dębski
Ilustrator: Anna Kaszuba-Dębska
Wydawca: Fundacja Czas Dzieci  

 

Jak sprawić, aby nasze dzieci podczas rodzinnego wyjazdu nie pytały tylko o najbliższy McDonald’s czy Aqua Park? Jak zarazić ich bakcylem podróżowania? Jak wzbudzić w nich chęć do poznawania nowych ludzi i miejsc?

 

Zanim wybierzemy się z naszymi pociechami w podróż, warto najpierw poświęcić trochę czasu na rodzinną naukę podróżowania. Tak, podróżowania - jak wielu innych rzeczy - dziecko trzeba najpierw nauczyć. Bez rozbudzonej ciekawości świata i uświadomionej potrzeby poznawania obcych kultur, języków i tradycji, nasza nawet najbardziej misternie zaplanowana wycieczka spali na panewce. Przemieni się w litanię grymaszeń i nieustających pytań o powrót do domu/hotelu.

 

Samodzielne zarażanie dzieci bakcylem podróżowania czasem nie wystarcza. Warto mieć dodatkową pomoc. Dostępne na rynku przewodniki turystyczne jednak nie ułatwiają nam zadania, gdyż pisane są głównie z myślą o dorosłym odbiorcy. Prócz suchego, faktograficznego języka i kolorowych ilustracji, nie oferują nam treści, które mogłyby zainteresować całą rodzinę, w tym przede wszystkim najmłodszych podróżników.

 

Aby ułatwić rodzicom i opiekunom naukę podróżowania, pobudzić dziecięcą ciekawość świata i zachęcić do wspólnego poszerzania horyzontów, Fundacja Czas Dzieci przedstawia przewodnik pisany z myślą o najmłodszych. Zapraszamy w rodzinną podróż do słonecznej Italii!

 

Włochy. Przewodnik dla dzieci to nowoczesny interaktywny e-book dla młodych podróżników. Publikacja prezentuje włoską kulturę, sztukę, kuchnię oraz atrakcje różnych regionów w sposób najlepiej dostosowany do dziecięcego czytelnika. Dzięki interaktywnym zabawom, ukrytym dźwiękom i bogatej grafice dziecko mimochodem pochłania wiedzę oraz uczy się języka.

 

 

 

 

Autorzy, Łukasz Dębski i Anna Kaszuba-Dębska, sami zwiedzając Włochy z dziećmi, proponują sprawdzone miejsca, szlaki i ciekawostki interesujące młodych podróżników. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto rozważa wizytę w tym europejskim kraju z dzieckiem u boku.

 

Więcej informacji o Przewodniku (kliknij).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Komentarze

Bardzo interesująca pozycja! Wraz z mężem bardzo chcemy pokazać naszemu dziecku najważniejsze zabytki Europy - w tym obowiązkowo Włoch. Do tej pory nie mieliśmy jednak pomysłu jak to zrobić, żeby nie było nudno i zbyt poważnie. Ta książka - wnioskując z zamieszczonej recenzji - może okazać się dla nas sporą pomocą w planowaniu trasy i atrakcji.

dodany: 2013-07-30 20:22:13, przez: Paula

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć