Warszawa

Ruszają letnie Campy Fundacji Realu Madryt w Polsce

Ruszają letnie Campy Fundacji Realu Madryt w Polsce

14 lipca rozpocznie się pierwszy z tegorocznych letnich Campów Fundacji Realu Madryt. W tym roku dwa turnusy będzie gościć Hotel Mistral Sport**** w Gniewinie (woj. pomorskie), trzeci odbędzie się w ośrodku sportowym Solpark w Kleszczowie (woj. łódzkie). W obozach udział weźmie 240 dzieci z całej Polski. Na turnusy nr II i III są jeszcze wolne miejsca.

 

Organizatorem letnich Campów Fundacji Realu Madryt jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Sportu, oficjalny partner Fundacji Realu Madryt w Polsce. Campy odbędę się w naszym kraju po raz trzeci, a po raz drugi latem. W 2012 roku w 4 obozach na terenie Polski udział wzięło ponad 200 dzieci. Letnie Campy Fundacji Realu Madryt to obozy sportowe dla dzieci w wieku 7-17 lat, które mają pomóc najmłodszym rozwinąć umiejętności piłkarskie, poznać podstawy języka hiszpańskiego i być szansą na pierwszy kontakt z piłką nożną według hiszpańskiej filozofii treningowej.

 

„Organizacja tegorocznych letnich Campów Fundacji Realu Madryt umacnia zaangażowanie Fundacji w Polsce. Dzięki obozom najmłodsi mają szansę poznać filozofię treningową i pozaboiskową Realu Madryt – największego klubu piłkarskiego na świecie. Zajęcia sportowe prowadzą wykwalifikowani trenerzy grup młodzieżowych Realu, z kolei za naukę języka odpowiedzialni są native speakerzy. Staramy się zadbać o to, aby podczas Campów dzieci mogły poczuć się tak, jak najlepsi hiszpańscy piłkarze – stąd dwa z trzech tegorocznych turnusów odbędą się w Gniewinie, centrum pobytowym reprezentacji Hiszpanii podczas Euro 2012” – komentuje Dominik Kropidłowski, prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Sportu.

 

Wszystkie tegoroczne Campy Fundacji Realu Madryt potrwają 9 dni. Pierwszy turnus, w którym udział weźmie ok. 100 dzieci, rozpocznie się 14 lipca i potrwa do 22 lipca. Dwa dni później wystartuje drugi turnus, który zakończy się 1 sierpnia. Oba odbędą się w Hotelu Mistral Sport**** w Gniewinie. To
w tym ośrodku swoją mistrzowską formę podczas Euro 2012 szlifowała reprezentacja Hiszpanii na czele z Ikerem Casillasem, Sergio Ramosem i Xabim Alonso – piłkarzami Realu Madryt. Trzeci turnus Campów zostanie zorganizowany w ośrodku sportowym Solpark w Kleszczowie w terminie 4-12 sierpnia. Na II turnus w Gniewinie i turnus w Kleszczowie są jeszcze wolne miejsca.

 

Na uczestników obozów – chłopców i dziewczynki w wieku 7-17 lat - czekają codziennie 3 godziny treningów piłkarskich prowadzonych przez trenerów grup młodzieżowych Realu Madryt.


W identycznym wymiarze czasowym dzieci będą uczestniczyć w zajęciach z języka hiszpańskiego z native speakerami z półwyspu Iberyjskiego. Program każdego z turnusów przewiduje także zajęcia z psychologiem sportowym, zajęcia na basenie, ćwiczenia na sali gimnastycznej, bowling i pokazy kinowe.

 

Letnie Campy Fundacji Realu Madryt 2013:
I turnus: 14-22.07, Gniewino, Hotel Mistral Sport****
II turnus: 24.07-1.08, Gniewino, Hotel Mistral Sport**** - dostępne ostatnie wolne miejsca!
III turnus: 4-12.08, Kleszczów, ośrodek sportowy Solpark - dostępne ostatnie wolne miejsca!
 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć