Warszawa

Podróże Pani Batowskiej - po-projektowa publikacja

Podróże Pani Batowskiej - po-projektowa publikacja

Wyszła po-projektowa publikacja z niezwykłego programu Podróże Pani Batowskiej. Zachęcamy Was do czytania, wypełniania, używania – nasza publikacja to nie tylko teksty… Dołączone do niej pocztówki to chwile uchwycone w każdym z 5 muzeów. Można wysłać je bliskim, znajomym, zachować na pamiątkę.


A co jeszcze wewnątrz naszej publikacji?

 

 

  • Wspomnienia i relacje z projektu Agaty Pietrzyk i Agnieszki Doniec (także po angielsku). Fragmenty wywiadów z przedstawicielami każdego z 5 muzeów + piękne zdjęcia wnętrz i ekspozycji zrobione przez zaprzyjaźnionych fotografów ze Sputnik Photos.

 

  • Dwa ciekawe teksty: o dobrych skutkach sieciowania muzeów pisze Piotr Idziak z Małopolskiego Instytut Kultury, a o sile i magii eksponatu Jacek Kukuczka z Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

 

  • Zdjęcie/plakat do powieszenia w biurze lub w pokoju.

 

  • Kilka odpowiedzi na pytanie kim jest edukator muzealny.

 

  • Konspekty i scenariusze zajęć/warsztatów spisane prze koordynatorów projektu. Bardzo prosimy się inspirować i stosować w muzealnej praktyce.

 

  • Kulisy warsztatów ewaluacyjnych (Marzena Michałek) + ciekawe ćwiczenie fotograficzne.

 

  • Pomysły na mikrozmiany w muzeum i strona na planowanie działań muzealnych

 

Wersja online do pobrania tutaj.


Zaczynamy też dystrybucję wersji papierowej.
Życzymy miłej lektury i twórczego użytkowania!

 

Projekt „Podróże Pani Batowskiej adresowany był do dzieci i młodzieży oraz muzealników z terenu Mazowsza, a trwał od lutego do czerwca 2013 roku. Korzystając z kopii podróżnej biblioteczki hrabiny Doroty Batowskiej, zrealizowaliśmy pięć twórczych spotkań, podczas których wspólnie z uczestnikami poznawaliśmy Łazienki i XVIII wiek.

 

Projekt sfinansowany był ze środków programu Akademii Orange. Działanie łączyło animację muzealną z tematem nowych mediów i możliwością ich wykorzystania w pracy edukacyjnej. Ważnym partnerem projektu byli fotografowie z kolektywu Sputnik Photos, którzy wspierali nas i fotografowali podczas warsztatu, sporządzili autorską dokumentację muzealnych przestrzeni i wykonali portrety muzealników. Patronat medialny: Czas Dzieci

 

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć