Warszawa

Ready made – niedzielne warsztaty rodzinne w Muzeum Współczesnym

Ready made – niedzielne warsztaty rodzinne w Muzeum Współczesnym

23 czerwca warsztaty z cyklu "Niedziela w Muzeum" dotyczyły „obiektów gotowych”,  które z woli artysty stają się dziełami sztuki. Zajęcia składały się z 3 części. Pierwszą była prezentacja połączona z rozmową na temat tego dlaczego artyści proponują nam, by na codzienne przedmioty popatrzeć jak na dzieła sztuki i jak jest to przez nas odbierane.

Następnie dzieci obejrzały wystawę Grupy Luxus, na której  wystawiono wiele zadziwiających ready mades, czyli takich właśnie „obiektów gotowych”. Była to doskonała okazja dla najmłodszych, by zmierzyć się ze sztuką, która dla tworzących ją jest okazją do żartu, dystansu do rzeczywistości i siebie samego. Tym samym dzieci miały okazję doświadczyć tego, że bycie artystą nie musi być związane z patosem czy powagą. Artystą może być każdy z nas, jeśli tylko tego zapragnie.


Po takim teoretycznym przygotowaniu rozpoczęła się część warsztatowa, podczas której dzieci wykonywały wyjątkowe kolorowe pomniki na swoją cześć.  Emocji nie brakowało, a wydatna pomoc rodziców sprawiała, ze były to faktycznie warsztaty rodzinne. Wśród uczestników zajęć nie brakowało osób, które po raz kolejny już  przyszły na warsztaty rodzinne w Muzeum Współczesnym.


Podczas kolejnych zajęć, 30 czerwca, zatytułowanych „Tropikalna ekspresja” będzie okazja, by zastanowić się, jak dzieła sztuki oddziałują na nasze emocje i wyobraźnię. Zachęcamy do rodzinnych spotkań ze sztuką w Muzeum Współczesnym!

 

1/5
1/5
2/5
2/5
3/5
3/5
4/5
4/5
5/5
5/5

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć