Warszawa

28. Festiwal  Śpiewających Przedszkolaków – relacja

28. Festiwal Śpiewających Przedszkolaków – relacja

W festiwalu uczestniczyło ok. 300 młodych wykonawców w wieku przedszkolnym, z aż 24 przedszkoli i centrów kultury. Dzieci w grupach lub indywidualnie wykonywały piosenki przygotowane wcześniej pod opieką swoich nauczycieli. Występom towarzyszyły często ciekawe układy choreograficzne, tańce lub dodatkowe rekwizyty.


Będąc co roku na festiwalu, jako wieloletni patron medialny wydarzenia, jesteśmy za każdym razem pozytywnie zaskoczeni dużym zaangażowaniem dzieci, ale także  wychowawczyń i rodziców w przygotowanie przedszkolaków do występu. Młodzi wykonawcy przebrani są zawsze w piękne, często tematycznie powiązane ze śpiewaną piosenką stroje. Tak było i tym razem!


W przerwie miedzy występami  dzieci mogły uczestniczyć w specjalnie przygotowanym dla nich programie artystycznym.  W tym roku, z racji obchodów Roku Juliana Tuwima, był on oparty o najbardziej znane wiersze poety: „Lokomotywa”, „Rzepka”, Zosia Samosia”.


Dobre emocje i zabawa, które towarzyszą festiwalowi, pozbawionemu elementowi rywalizacji (tu każde dziecko dostaje nagrodę, nie ma rankingu – wygranych i przegranych) są od lat cechą charakterystyczną Festiwalu Śpiewających Przedszkolaków.

 

1/7
1/7
2/7
2/7
3/7
3/7
4/7
4/7
5/7
5/7
6/7
6/7
7/7
7/7

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć