Warszawa

VII Światowe Dni Bajki 31.05 – 02.06.2013

VII Światowe Dni Bajki 31.05 – 02.06.2013

Światowe Dni Bajki to wielobarwna, cykliczna impreza organizowana z myślą o najmłodszych, w którą na stałe wpisały się już międzynarodowe parady postaci bajkowych, konkursy, gry, zabawy, pokazy, ale także konferencje, sympozja naukowe, szkolenia oraz warsztaty. Do tej pory wydarzenie odbywało się w placówkach kulturalnych, gminnych i bibliotekach na terenie Olsztyna. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy (Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Bajka oraz grupa Demuth Alfa) oddadzą we władanie dzieciom najnowocześniejsze w kraju Centrum Targowo – Konferencyjne Arena Ostróda. Dzięki temu w jednym czasie i miejscu skoncentrowane zostanie wszystko to, co związane jest ze światem bajek i dziecięcych marzeń i zabaw.

 

Jak co roku setki dzieci z opiekunami przejdą w kolorowej paradzie postaci bajkowych i wezmą udział m.in. w konkursach teatrzyków dziecięcych i młodzieżowych, konkursie piosenki, a także w konkursie na wykonanie „Postaci z bajki, baśni, legendy z materiałów recyklingowych” oraz na najlepszy plakat VII Światowych Dni Bajki. Trzydniowa impreza jest również doskonałą okazją do poznania legend i obyczajów innych narodów i kultur. Na tegoroczną, VII edycję imprezy organizatorzy zaplanowali „Spotkanie z Afryką”, poznawanie arabskiej kaligrafii, Festiwal Latynoamerykański oraz Wieczór Ukraiński i Przyjaciół ze Wschodu. Nie zabraknie też naukowego aspektu wydarzenia, czyli wykładów, warsztatów i kolejnej, organizowanej wraz z Uniwersytetem Warmińsko - Mazurskim, konferencji "Bajka w przestrzeni naukowej i edukacyjnej".

 

Po raz pierwszy w ramach Światowych Dni Bajki zorganizowany zostanie Międzynarodowy Kiermasz „W życiu jak w bajce”, który skupi przedstawicieli wszelkich branż związanych z tematyką dziecięcą. Jak zapowiadają organizatorzy pojawią się zarówno producenci ubrań i akcesoriów dla dzieci, gier, zabawek, jak i słodyczy, lodów czy wyrobów regionalnych.

 

Projekt Światowych Dni Bajki realizowany jest od 2007 roku. W imprezie uczestniczy bowiem ponad 25 tysięcy osób z Europy i USA. Główne imprezy i atrakcje VII Światowych Dni Bajki rozgrywać się będą w Centrum Targowo - Konferencyjnym ARENA Ostróda, a pozostałe liczne imprezy towarzyszące - w obiektach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych na terenie miasta.

 

Program imprezy i szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.arenabajki.pl

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć