Warszawa

Spotlight Kids - relacja z pierwszej edycji

Spotlight Kids - relacja z pierwszej edycji

Pierwsza edycja Spotlight Kids  - platformy promocji sztuki współczesnej dla dzieci -  już za nami.  W ramach projektu odbyły się Sztukostwory - warsztaty podczas, których zaproszeni artyści wspólnie z najmłodszymi tworzyli dzieła sztuki. Tym samym rozpoczęliśmy cykl , który konsekwentnie i w przyjazny sposób będzie realizował działania zmierzające do wzrostu świadomości młodych odbiorców otaczającej ich sztuki.

 

W ramach Sztukostworów, Grzegorz Pleszyński, artysta malarz i performer mieszkający i tworzący w Berlinie, poprowadził antydepresyjne warsztaty malarsko – rysunkowe "Moje odbicie w lustrze", podczas których wszyscy młodzi odkrywcy przy pomocy luster stworzyli swoje autoportrety. Grzegorz Pleszyński przygotował również niespodziankę dla wszystkich gości i tych małych, i tych dużych - wykład odnoszący się do sztuki współczesnej i nawiązujący do prac stworzonych przez uczestników warsztatów -  „Od Michała Anioła do Andy Warhola”.

 

Dobrawa Borkała podczas warsztatów "W pogoni za snem" przeniosła dzieci do krainy marzeń sennych, gdzie z kolorowych koralików i sznureczków powstały wyjątkowe „łapacze snów”. Performance ruchowo-dźwiękowy Rafała Betlejewskiego – Filmoroby został przyjęty równie entuzjastycznie , zarówno przez dzieci, jak i zaangażowanych rodziców.  

 

Poza warsztatami (Sztukostworami) na rodziców i dzieci czekało wiele atrakcji. Zosia Zborowska zaczarowała swoim głosem, czytając bajki z przeźroczy oraz fragmenty książki Ewy Jałochowskiej „Historia sztuki dla dzieci i rodziców. Rozmowy z Kajtkiem”.   

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Kącik Malarza, w którym zaprezentowana została wystawa prac Sabiny Twardowskiej, gdzie obrazy i ilustracje zawieszone były na wysokości wzroku dzieci. Sabina poprowadziła również zajęcia wspólnego malowania.

 

 Dla najmłodszych uczestników SPOTLIGHT KIDS przygotowany został Kącik Malucha, pełen bajek, kolorowanek i zabawek.  Wszystkim uczestnikom smakowały  potrawy przygotowane przez restauracje sto900.  


Cały dzień sztukostworowych zabaw i animacji zwięczyła Pomponiada, niesamowita  bitwa na pompony, w którą zaangażowali się i mali i duzi goście  SPOTLIGHT KIDS.

 

W to słoneczne, niedzielne popołudnie w klubokawiarni Na Lato, gdzie miały miejsce Sztukostwory przez cały dzień gościła sztuka, uśmiech i zabawa.  Sam projekt SPOTLIGH KIDS spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony rodziców.  Jest nam przemiło z  powodu tak dużej ilości pozytywnych opinii.


Chcemy konsekwentnie  rozwijać to przedsięwzięcie  i inicjować nowe działania w ramach platformy Spotlight Kids. Sztukostwory jeszcze nie raz dadzą o sobie znać.

 

1/8
1/8
2/8
2/8
3/8
3/8
4/8
4/8
5/8
5/8
6/8
6/8
7/8
7/8
8/8
8/8

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć