Warszawa

Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO

Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO

Bardzo udany debiut targowy w Szczecinie. Pierwsza edycja targów dla rodziców i dzieci „Mamy Dziecko” zgromadziła w weekend 15-16 października 6000 zwiedzających. Była to szczególna grupa odbiorców –dzieci, młodzi rodzice z wózeczkami, babcie i dziadkowie z wnukami, tatusiowe  z niemowlętami w nosidełkach i chustach oraz mamy w ciąży. Nigdy dotąd obiektów Międzynarodowych Targów Szczecińskich nie odwiedzili tak licznie, tak wyjątkowi goście.

 

 

Ponad 80 wystawców ze Szczecina, regionu, Polski i Niemiec zaprezentowało wszystko co niezbędne na etapie planowania rodzicielstwa oraz pielęgnacji, wychowania i rozwoju małych dzieci. Nowa impreza w kalendarzu Międzynarodowych Targów Szczecińskich została doceniona przez wystawców uczestniczących w innych tego typu imprezach w Polsce. Zauważono wysoką frekwencję, entuzjazm zwiedzających oraz wyjątkową atmosferę panującą na targach. Zwiedzający natomiast docenili udogodnienia i rozwiązania organizacyjne np.: przedszkole targowe, miejsca do karmienia i przewijania dzieci, restaurację z posiłkami dla małych i dużych w przystępnej cenie, a nawet  parking na wózki dziecięce.

 

 

Ekspozycjom targowym towarzyszyły liczne stoiska eksperckie, na których lekarze i personel medyczny, oraz psychologowie, pedagodzy i specjaliści różnych dziedzin pokrewnych udzielali konsultacji. Rodzice badali stopy i słuch swoich dzieci, korzystali z porad logopedów, pediatrów, neonatologów, fizjoterapeutów i wielu innych. W strefie zdrowia były prowadzone badania poziomu cukru, pomiary  ciśnienia i utlenowania krwi  czy oznaczenie wskaźnika prawidłowej masy ciała. Konsultanci ze Spondylusa przebadali setki małych stóp i wskazali u około 70 procent badanych mniejsze lub większe problemy.

 

Na stoisku Szpitala „Zdroje” odbyły dziesiątki rozmów z rodzicami. Największym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje z zakresu ginekologii i położnictwa. Wielu rodziców przyszło również na spotkanie z laryngologiem czy alergologiem. Kobiety w ciąży mogły obserwować swoje maleństwa w obrazie 4D, podczas badań USG, prowadzanych na stoisku kliniki ASKLEPIOS z Niemiec.

 

Przez dwa dni targowe, w czterech salach warsztatowych, rodzice brali udział w zajęciach edukacyjnych – uczono się jak bawić się z dziećmi, jak z miłością i szacunkiem wyznaczać granice, jak radzić sobie z rodzicielskim stresem czy depresją poporodową. Pokazywano jak prawidłowo nosić dzieci w chuście, jak całą rodziną wspólnie ćwiczyć, jak pobudzać zmysły małych dzieci. Odbyło się blisko 40 warsztatów.

 

 

 

Podczas gdy rodzice uczestniczyli w zajęciach i zwiedzali stoiska targowe ich pociechy budowały  smoka Lego, zjeżdżały na „dmuchańcach” , skakały na trampolinie  i  bawiły  się z klaunami oraz tworzyły  małe arcydzieła na stoiskach plastycznych. Na scenie odbyły się spektakle teatralne, pokazy mody ciążowej i dziecięcej, prezentacje dogoterapii z labradorem Gają, pokazy ratownictwa medycznego, występy dziecięcych grup wokalno-tanecznych oraz mnóstwo konkursów z nagrodami.  

 

 

1/7
1/7
2/7
2/7
3/7
3/7
4/7
4/7
5/7
5/7
6/7
6/7
7/7
7/7

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć