Warszawa

Talerzyki

Talerzyki

Dzieci kochają cyrk, kochają kolory i zabawę. Kto by nie chciał umieć tak pięknie żonglować, chodzić po linie czy kręcić talerzyków na patyku? No, właściwie to talerzyki mogą kręcić nawet 5 letnie dzieci! Oczywiście nie te z kuchni, nauka na takich musiałaby się kończyć częstym sprzątaniem a potem brakiem obiadu.


Nie, dla dzieci są specjalne talerzyki, wykonane ze specjalnego plastiku i specjalnie wyprofilowane tak, aby nauka była znacznie łatwiejsza i bezpieczna. Talerzyki dla młodszych dzieci najczęściej są dosyć miękkie i elastyczne, a ich kolory przyciągają każde oko. Do talerzyka potrzebna jest też tyczka – taki drewniany lub plastikowy patyczek z końcówką, jak ołówek.


Nauka jest bardzo łatwa. Trzyma się za jeden koniec patyczka, można też wystawić palec wskazujący, żeby sobie pomóc. Talerzyk daje się na drugi koniec tyczki. Oczywiście talerzyk ma być na górze, a ręka na dole – nie odwrotnie. Talerzyki dla początkujących mają od spodu taką krawędź, dzięki której tak łatwo nam nie spadają co mocno ogranicza frustrację początkującego. Ustawiamy talerzyk tak, żeby sobie wisiał oparty o tę krawędź. Teraz powolnym ruchem nadgarstka, albo całej ręki, kręcimy w powietrzu kółeczka, palec wskazujący może nam przy tym pomóc. Można podnieść rękę do góry. Ruchy są coraz szybsze, ale cały czas końcówka tyczki ma rysować kółeczko, trzeba ją cały czas obserwować. Talerzyk nagle ustawił się poziomo i teraz rozkręca się coraz bardziej na tej tyczce. W pewnym momencie wskakuje środkiem (też odpowiednio wyprofilowanym) na czubek tyczki i teraz wystarczy wykonywać lekkie ruchy, prawie tylko trzęsąc tyczką, żeby się dalej kręcił. Można spróbować go podrzucić i złapać jeszcze raz. Spokojnie, jak spadnie to się nie rozbije – przecież to tylko plastik! Mając 2 tyczki, można talerzyk podrzucać i łapać drugą ręką, albo można go kręcącego się podać sobie za plecami. A gdyby miał się powoli przestać kręcić, to znów trzeba zacząć rysować w powietrzu kółeczko.


Zabawa jest bardzo prosta, ale też bardzo rozwija koordynację ciała. Ćwiczymy jedną i drugą ręką na zmianę. Możemy próbować utrzymać więcej kręcących się talerzyków w jednej ręce. Żaden nie może przestać się kręcić!
No to już tylko czas rozkręcić zabawę!

 

Zainteresowanym polecam talerzyki w sklepie kuglarstwo.pl

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Okiem CzasDzieci.pl

Warto zobaczyć